99%: Politici musia zaplatiť viac ako 4 milióny eur a zastaviť reklamy!

99_logo www.ipolitika.sk

Na základe ústavného zákona o ochrane verejného záujmu je akákoľvek reklama v ktorej vystupujú verejní funkcionári, vrátane ministrov a poslancov NR SR zakázaná. Výnimkou nie je ani politická reklama. Pokuta za porušenie tohto zákazu je stanovená vo výške 12 mesačných platov verejného funkcionára. Priemerne by mal každý poslanec a člen vlády, ktorý sa objavuje v reklamách zaplatiť 26 tisíc eur. Spolu môže výška pokuty dosiahnuť viac ako 4,2 milióna eur!

„Je neuveriteľné, že poslanci a ministri, ktorí sami zákony navrhujú ich porušujú a to dokonca v takomto obrovskom rozsahu. Medzi tými, ktorí dnes porušujú Ústavný zákon o ochrane verejného záujmu sú určite aj niektorí z tých, ktorí ho v roku 2004 schvaľovali.“ – hovorí Pavol Pavlík, dvojka na kandidátke 99%.

www.ipolitika.sk

K porušovaniu zákazu reklamy verejných funkcionárov dochádza vo všetkých formách propagácie vrátane vonkajšej reklamy, inzerátov v tlači a reklamy v elektronických médiách. „Za vrchol drzosti považujem, že túto reklamu, ktorá je v rozpore so zákonom sa skladáme všetci, pretože je platená aj z prostriedkov strán získaných zo štátneho rozpočtu.“ – dodáva Pavlík.

99% – občiansky hlas preto vyzýva poslancov NR SR a ministrov Vlády SR aby bezodkladne zaplatili náležitú pokutu a okamžite zastavili svoje reklamy!

Upozornenie o tomto porušovaní zákona sme poslali médiám, ktoré zverejňovaním reklamy napomáhajú porušovaniu zákona a podnet dávame aj Ústrednej volebnej komisii. Pokiaľ elektronické médiá neupustia od vysielania politickej reklamy, ktorá je v rozpore s ústavným zákonom, budeme iniciovať konanie pred Radou pre vysielanie a retransmisiu za účelom vynútenia zákonného stavu.

 

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>