Viac ako 700 ľudí na stretnutí KDH v Prešove

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Do posledného miesta sa podarilo zaplniť sálu Divadla Jonáša Záborského v Prešove predstaviteľom KDH, ktorý studený sobotný večer využili na stretnutie so svojimi sympatizantmi v tomto meste. Počas celého večera zabával prítomných hostí Milan Markovič a jeho páni bratia. Na úvod podujatia privítal všetkých prítomných predseda KDH Ján Figeľ: „Som rád, že som tu v Prešove, medzi Vami. Je krásne, že ste prišli v tak hojnom počte, napriek nepriaznivému počasiu. Verím, že Vás dokážeme povzbudiť  do Vašej ďalšej práce a ponúknuť Vám riešenia Vašich problémov. Na to by mali byť politici, aby slúžili ľuďom, nie nejakým finančným skupinám. KDH také bolo, je a aj naďalej bude. Nesklameme Vás.

Milan Markovič si na pódium pozval predsedu KDH Jána Figeľa a predsedu poslaneckého  klubu Pavla Hrušovského. Svojimi nepríjemnými otázkami vyspovedal svojich hostí pred očami celého publika. Na otázku čo sa KDH za ten čas podarilo splniť svojim voličom odpovedal Ján Figeľ: „Bola to napríklad európska hviezdička, o ktorej ešte hovoril prvý predseda hnutia Ján Čarnogurský“. Avšak Milan Markovič upozornil na jeden z nesplnených sľubov a to zrušenie Mečiarových amnestií, o ktoré sa KDH pokúšalo už šesťkrát. Pavol Hrušovský pripomenul piatkové hlasovanie v NR SR o tomto zákone, keď ho podporilo 78 poslancov. „KDH sa nevzdáva tejto témy a určite sa mu to na siedmykrát podarí,“ dodal s presvedčením Pavol Hrušovský.

www.ipolitika.sk

Smiech nechýbal na tvárach starších, ale aj mladších divákov. Počas zábavnej show sa prihovoril Ján Figeľ svojim voličom aj témou vysokej nezamestnanosti. „Najväčším problémom, ktorý trápi Slovensko je vysoká nezamestnanosť, resp. nízka zamestnanosť. KDH sa chce zamerať predovšetkým na oblasť živnostníkov, malých, rodinných firiem. Takýchto spoločností je na Slovensku 120 000. Ak štát dokáže vytvoriť také podmienky, že každá z týchto firiem dokáže zamestnať jedného človeka, tak dokážeme znížiť nezamestnanosť o jednu tretinu. “ Práca a tvorba nových pracovných miest sú zásadnými otázkami aj pri rozhodovaní voličov v Prešove. Vážnejšie chvíľky spestrila svojim vystúpením folklórna skupina Kandráčovcov, ktorá si svojimi rezkými tónmi získala ohlas všetkých prítomných. Viac ako 700 hostí sa po skončení kultúrneho programu presunuli do foyer, kde pokračovali v diskusii s politikmi pri čerstvom pečive a teplom čaji.

 

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>