Štát je bez fungujúceho daňového systému v rozvrate

smer logo www.ipolitika.sk

Líder sociálnych demokratov reagoval na tlačovej besede v Košiciach na odvolanie Igora Krnáča z postu šéfa Finančného riaditeľstva. Podľa Roberta Fica týmto krokom minister financií Ivan Mikloš potvrdil, že systém je nefunkčný a že na daňových úradoch vládne doba kamenná. Ivan Mikloš ako politicky zodpovedný za rezortzlyhal politicky aj profesionálne a nemôže sa zbabelo zbaviť zodpovednosti len tak, že opäť siahne na nejakého nízkeho úradníka. Myslím si, že prezident Slovenskej republiky pán Gašparovič by mal zvážiť svoju právomoc a rozhodnúť o odobratí právomocí Ivanovi Miklošovi, pretože Ivan Mikloš si to zaslúži,“konštatoval R. Fico s tým, že SMER-SD bude trvať na zvolaní mimoriadnej schôdze NR SR.

Ak vám netečú peniaze, ak vám nefunguje daňový systém, taknemôžeme hovoriť ani o fungovaní štátu. Štát je v rozvrate, ak nemá dokonalý informačný systém o toku daní. Preto predložíme návrh uznesenia, v rámci ktorého dáme určitú predstavu o krízovom režime, ktorý by mal fungovať v rámci správy, výberuakontroly daní. A veríme, že tento bod programu bude prerokovaný,“ dodal predseda SMERU-SD.

www.ipolitika.sk

Robert Fico kritizoval aj negatívnu prezentáciu strany SMER-SD v médiách. Líder sociálnych demokratov je presvedčený o tom, že pravica spoločne s niektorými politológmi a prieskumnými agentúrami vytvára pred verejnosťou obraz nebezpečenstva, ktoré by hrozilo v prípade víťazstva SMERu-SD v parlamentných voľbách.“Strašenie tým, že Smer-SD so svojím programom solidárneho sociálneho štátu je niečo, čo považujeme za nedemokratické, čo považujeme za správanie, ktoré nemá nič spoločné s vnímaním politického systému ako systému, ktorý je založený na pluralizme a na súboji politických strán. Urobili sme všetko pre to, aby správanie sa Smeru -SD pred parlamentnými voľbami bolo maximálne konštruktívne a maximálne pozitívne. Sme asi najadresnejšia a najpresnejšia strana, pokiaľ ide o detaily nášho správania po parlamentných voľbách. Otvorene hovoríme o našom postoji k daniam pre bohatých, pre banky, pre monopoly. Rovnako hovoríme o potrebe vytvoriť stabilnú vládu, ktorá bude solidárna,” uviedol Robert Fico. Podľa jeho vyjadrení sa niektoré agentúry snažia demotivovať voličov ľavice a zneužívajú mediálny priestor.Jednou z nich má byť aj agentúra MVK, ktorej majiteľ vyhlásil, že SMER-SD jasne zostaví jednofarebnú vládu. „Kto dáva mandát vlastníkovi agentúry hovoriť za politickú stranu ako sa bude po voľbách správať? Smeruje to k tomu, aby boli demotivovaní voliči ľavice a naopak, aby boli motivovaní voliči pravice. chcem všetkým ľuďom povedať, že je potrebné ísť voliť. O to viac to hovoríme  voličom ľavice, pretože takisto hrozí alternatíva zlepenca, ak naši voliči nepôjdu do volebných miestností a nebudú rozhodovať. Každý jeden hlas je v tomto okamihu rozhodujúci,” povedal R. Fico. Expremiér poznamenal, že nadpolovičnú väčšinu hlasov môže jeho strana získať len v prípade, že bude nízka účasť voličov, strana dosiahne nadštandardný výsledok a v prvom kole prepadne veľmi veľa hlasov, a teda niekoľko strán ostane pod hranicou piatich percent. Považuje to však za málo pravdepodobné.  „My sami sme proti nízkej účasti a preto mobilizujeme ľudí, aby išli voliť, aby nová vláda bola reprezentatívna. Aj keby sme mali nadpolovičnú väčšinu, budeme sa uchádzať o koaličného partnera, pretože si myslíme, že koalícia dvoch strán je najlepším riešením pre Slovensko,“ dodal Robert Fico.

Podpredseda strany Pavol Paška na tlačovej besede v Košiciach otvoril aj európsku otázku. Podľa neho je najlepšou odpoveďou na anti-európske postoje pravice januárový summit  Európskej únie o vyčlenení vyše 80 miliárd eur na tvorbu nových pracovných miest. Tie by mali byť určené predovšetkým na podporu malých a stredných podnikov. Z Európskeho sociálneho fondu pôjde takmer 22 miliárd eur na podporu zamestnanosti mladých ľudí. Slovensko by malo dostať 2,3 miliardy eur, keďže za vlády Ivety Radičovej dosiahla nezamestnanosť mladých vyše 35 percent, čo je tretie najvyššie číslo v Európskej únii. „Pýtam sa a vyzývam pani premiérku Radičovú, aby informovala všetky politické strany o tom, čo sa bude s týmito peniazmi diať. Je to tak vážny objem peňazí, a tak vážny projekt, že by sme boli veľmi neradi, aby sa zrazu rozplynuli niekde v pracovných agentúrach a rôznych treťosektorových organizáciách, pretože Slovensko a mladí ľudia na Slovensku potrebujú zamestnanie. Ak niekto mal pochybnosti, či Slovensko profituje alebo má výhody zo svojho členstva v Európskej únii, zo svojho členstva v eurozóne, tak toto je tá najlepšia odpoveď,“ povedal Pavol Paška.


pozrite si video z tlačocej besedy

 

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>