Spúšťame petíciu za vymenovanie generálneho prokurátora

sdku www.ipolitika.sk

Pozícia generálneho prokurátora musí byť obsadená v súlade so zákonom. SDKÚ-DS je preto znepokojená, že poslanci Národnej rady SR neschválili uznesenie, ktorým by parlament vyzval prezidenta, aby vymenoval Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora.

Jozef Čentéš bol legitímne zvolený parlamentom minulý rok v júni. “Generálny prokurátor je v právnom štáte nesmierne dôležitá funkcia. Jej obsadenie je nevyhnutné aj na vyšetrenie káuz ako je Gorila,” zdôraznil predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda.

Výzva nezískala v parlamente podporu celého poslaneckého klubu KDH, proti bol aj opozičný Smer-SD. Ostatné strany bývalej pravicovej vládnej koalície návrh uznesenia podporili.

SDKÚ-DS preto od budúceho týždňa spúšťa petičnú akciu za vymenovanie Jozefa Čentéša do funkcie generálneho prokurátora. Podrobnosti oznámime v najbližších dňoch.

www.ipolitika.sk

Zároveň privítame, keď sa do organizácie petície zapoja aj ostatné politické strany, ktorým záleží na presadzovaní zákona a úspešnom vyšetrovaní trestných činov.

Zápas o spravodlivosť sa nekončí. Prečítajte si naše návrhy na dokončenie reforiem a zlepšenie fungovania právneho štátu:

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>