Snemy Združenia poškodených občanov

poskodeni www.ipolitika.sk

V súčasnom období sa konajú okresné a krajské snemy ZPO na ktorých poškodení občania nebankovými subjektmi (NS) bilancujú výsledky svojej činnosti za 10. rokov od krachu NS.

Za túto dobu poslanci KSS šesť krát po sebe do NR SR predložili zákon za čiastočné odškodnenie vkladateľov do NS. Zákon nebol prijatý. Strana SMER počas štyroch rokov vládnutia nezabezpečila splnenie Programového vyhlásenia vlády k čiastočnému odškodneniu vkladateľov do NS. V roku 2008 vykonala právnu analýzu stavu v ktorej boli uvedené dôvody prečo za daného legislatívneho stavu nie je možné prijať zákon za čiastočné odškodnenie vkladateľov do NS. Pre odstránenie legislatívnych prekážok nevykonali úpravu v príslušných zákonoch, ktoré bránili k prijatiu tohto zákona. Z týchto dôvodov tento zákon nepredložili k schváleniu do NR SR. Zákon za čiastočné odškodnenie vkladateľov do NS do bývalého parlamentu predložili poslanci SMK, ktorý neprešiel.

.
www.ipolitika.sk
Boli ukončené konkurzy v DRUKOSE v HORIZONTE Slovakia a v BDV Družstve. Veriteľom DRUKOSU bolo vyplatených 20,81 % z vloženej sumy. Predpokladá sa, že do konca roku 2012 veriteľom HORIZONTU Slovakia bude vyplatených asi 4,53 % z vloženej sumy. Proti záverečnej správe BDV Družstva na Najvyšší súd SR podala podnet Konsolidačná banka o ktorom rozhodne súd. Potom veriteľom bude vyplatených asi 17 – 18 % z vloženej sumy. Doposiaľ neboli ukončené konkurzy v BMG Investe a v AGW, kde veriteľom bude vyplatených asi 1 % z vloženej sumy.
.
Tisíce poškodených občanov NS podali žaloby na súdy za navrátenie im ukradnutých peňazí NS, za nekonania príslušných štátnych orgánov. Súdy rozhodujú v neprospech okradnutých občanov.
.
Na snemoch poškodení občania NS vyjadrili svoju nespokojnosť s tým, že príslušné štátne orgány a parlament doposiaľ nevyriešili a ani nemajú záujem vyriešiť okradnutie 350 000 občanov SR o 830 mil. Eur.
.
Delegáti snemu ZPO vyzývajú poškodených občanov NS a ich rodinných príslušníkov k účasti na voľbách do NR SR. Vyzývajú k odovzdaniu svojich hlasov za kandidátov na poslancov NR SR za všetky politické strany, ktoré majú záujem v budúcom parlamente riešiť tento problém. Dr. Milan Kolen Predseda ZPO Prešovského kraja.
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Snemy Združenia poškodených občanov

 1. Poškodená Klára Kvasnová hovorí:

  Pridajme sa ku gorilám nech nám predložie doklady, kde
  sa stratili peniaze. Veď Fruni a Mojžiš ich nezjedol.
  Ja som bola na stretnutí s Pachingerom hneď po skončení
  Horizontu a ten nám povedal, že veľa peňazí zobral Majeský. Tej svini sa do dnešného dňa nič nestalo a žije si v prepychu za naše peniaze.

  Čo je to odsedieť si 6 rokov a potom si užívať obrovské
  majetky. Nech príjmu zákon, že skonfiškovať všetok majetok nielen jemu ale celej rodine. Nech aj rodina dokáže pôvod majetku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>