Smer ponúka socializmus, SaS riešenia

www.ipolitika.sk

 

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo Slovensko opustilo socialistickú plánovanú ekonomiku a päťročnice. Nebolo to kvôli tomu, že sme získali demokraciu. Bolo to preto, že takýto spôsob fungovania ekonomiky jednoducho skolaboval. Napriek všetkým týmto skúsenostiam nám Smer opäť ponúka návrat k socializmu.

SaS jednoznačne odmieta vyvolávanie akéhosi “triedneho” boja, ktorý politické sily v ľavom spektre podsúvajú verejnosti. Podľa SaS nie je riešením zvyšovanie priamych daní.Rovnako ako je absolútne neprimerané označovať stredú vrstvu za “bohatých” a navrhovať ich vyššie zdanenie ako o tom hovorí Smer. SaS jednoznačne odmieta zavedenie tejto “dane zo závisti”, ktorá by napokon len demotivovala ľudí v snahe tvoriť hodnoty pre spoločnosť.

www.ipolitika.sk

Len zdravé podnikateľské prostredie a stredná vrstva sú schopné tvoriť nové pracovné miesta. SaS pokračuje v rozsiahlych konceptoch riešení a opatrení na podporu podnikateľského prostredia, tvorbu pracovných miest a efektívneho hospodárenia štátu. Prebudovanie a zefektívnenie sociálneho systému, zoštíhlenie prebujneného štátu a štátnej správy sú jednoducho nevyhnutnosťou. Celý komplex riešení, obsiahnutý v programoch SaS, časom prispeje nielen k posilneniu ekonomiky a tým aj trhu práce. Zároveň vytvorí aj základ k tomu, aby Slovensko mohlo smerovať k vyrovnanému rozpočtu. SaS je presvedčená, že len premyslené systémové kroky a reformy sú hnacím motorom rozvoja krajiny.

Populistické zvyšovanie daní je brzdou ekonomiky a dlhodobo neprinesie žiadne efekty. Štát nevytvára pracovné miesta. Jeho úlohou je správne nastavenie podmienok a podporovanie slobodnej spoločnosti.

 

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>