Slovensko je pripravené pomôcť Čiernej Hore pri vstupe do EÚ

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Čierna Hora má záujem o slovenské skúsenosti z procesu vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Na stretnutí s 1. podpredsedom vlády a ministrom dopravy Jánom Figeľom to vyjadril 23.2.2012 hlavný vyjednávač Čiernej Hory pre vstup do EÚ Aleksandar Andrija Pejovic.

„Vaše skúsenosti sú pre nás veľmi vzácne a to nielen z prístupového procesu, ale aj z pôsobenia v Bruseli ako člena Európskej komisie. Zároveň by sme uvítali možnosť vydania prekladu vašej knihy o skúsenostiach z prístupového procesu,“ povedal na stretnutí hlavný vyjednávač Čiernej Hory pre vstup do EÚ Aleksandar Andrija Pejovic.

www.ipolitika.sk

„Európska integrácia je viac o domácej integrácii. Cieľom je, aby členstvo v EÚ bolo prospešné tak pre krajinu, ako aj pre ostatných členov únie a o tom je potrebné presvedčiť verejnosť. Slovensko môže byť významným advokátom pre viaceré krajiny na ceste do Európskej únie. V integračnom procese želám Čiernej Hore veľa šťastia,“ 1. podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ján Figeľ.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>