Škandalózny tajný rekord v nezamestnanosti

hzds_logo www.ipolitika.sk

21. 02. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko so znepokojením prijalo správu, že nezamestnanosť v Slovenskej republike pokorila za január 2012 novú hranicu 15,13%, čo predstavuje 410 tisíc ľudí.

Ako upozornil náš predseda Vladimír Mečiar, v skutočnosti však Slovensko nevie dať prácu viac ako 700 tisíc občanom, lebo viac ako 200 tisíc žije v zahraničí a ďalších 100 tisíc už nie je v evidencii úradov práce. V prípade úspechu vo voľbách má preto ĽS-HZDS účinné opatrenia na znižovaní terajšieho rastu nezamestnanosti aj vďaka dočasnému neplateniu odvodov pri zamestnávaní dlhodobo nezamestnaných osôb.

ĽS-HZDS zároveň zaráža, že napriek faktu, že Ústredie práce má zo zákona povinnosť zverejňovať údaje o nezamestnanosti najneskôr do 20. dňa v danom mesiaci, tentokrát sa tak nestalo. Vzniká tak podozrenie, či odchádzajúca vládna moc nechce tento údaj pred verejnosťou utajiť. Na svetlo poznania sa dostal len vďaka úniku z databáz.

www.ipolitika.sk

Tento škandál až podozrivo pripomína škandál na ministerstve financií, keď kolabuje informačný systém na daňových úradoch. Tak sa zdá, že Radičovej odchádzajúca vláda chce za sebou nechať doslova informačnú „potopu“. Preto by si mali občania rozmyslieť, či odovzdajú hlasy stranám terajšej vládnej koalície. Tá zjavne nezvládla nielen vládnutie, ale ani riadenie informačných systémov, čo však môže byť aj zámer.

Stanislav Háber
Riaditeľ Odboru verejnej mienky
ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>