SDĽ chce na rozdiel od Smeru naplniť ľavicové hodnoty

sdl www.ipolitika.sk

Strana SDĽ chce byť ľavicovou alternatívou pre voličov Smeru. „Na Slovensku alebo vôbec na svete je asi 33 % ľavicovo orientovaných voličov. Smer už dosiahol svoj strop, ľudia hľadajú ľavicovú alternatívu. My ju ponúkame. Asi 12 % voličov Smeru nie sú spokojných s jeho vládnutím, ale doposiaľ túto alternatívu nemali,“ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii podpredseda SDĽ Marek Blaha.

Ako povedal predseda strany Jozef Ďurica, ak sa dostanú do parlamentu, chcú spolupracovať so stranou, ktorá má podobné hodnoty. Spoluprácu so Smerom nevylúčil, k ďalším stranám sa nechcel vyjadriť. Rozdiel medzi SDĽ a Smerom je podľa Ďuricu v tom, že oni chcú ľavicové hodnoty naplniť. „Nerozprávať ľuďom o krásnych ľavicových hodnotách s polmiliónovými hodinkami na rukách,“ povedal.

Nízky záujem o nadchádzajúce voľby spája strana so stratou dôvery občanov a s tým, že ľudia už nevedia, koho by mali voliť. Voľba sa pri súčasných škandáloch podľa nich vytratila, čo strana vníma ako súčasný najväčší problém. „Našou základnou tézou je jedno – že je tu strata dôvery v štát. Skúsme ju ľuďom vrátiť, že ten štát im pomôže v ťažkých chvíľach, stojí pri nich a myslí na bežné problémy svojich ľudí,“ povedal Ďurica.

Jozef Ďurica nechce stratenú generáciu

www.ipolitika.sk

 

Predseda SDĽ Jozef Ďurica počas TB Strany demokratickej ľaviceFoto: SITA/Tomáš Somr

SDĽ dnes predstavila päťbodovú Dohodu so Slovenskom. Strana chce narovnať zákony, ktoré zvýhodňujú finančné skupiny, zároveň prezentovala sedem najväčších podvodov na občanoch Slovenska. Požaduje taktiež zmenu volebného zákona, investovať do malých a stredných regionálnych projektov, zapojiť občanov priamo do riadenia štátu a vyzvať bohaté firmy, aby sa v ťažkých časoch vzdali časti ziskov a prispeli na cielené projekty v mestách a obciach.

Jozef Ďurica sa do politiky vracia po 20 rokoch. Hovorí, že nechce dopustiť, aby jeho generácia sa stala stratenou. „Chceme sa prednostne venovať staršej generácii, na ktorú všetky vlády akosi pozabudli. Nechceme, aby bola zabudnutou a zbytočnou generáciou. Nemáme sa za čo hanbiť. Boli sme generáciou, ktorá túto krajinu budovala. A robila to nezištne a s vierou v lepšiu budúcnosť. Máme aj nové mladé tváre, a to preto, lebo spojenie skúsenosti s mladosťou býva vždy prínosom,“ povedal Ďurica.

Strana svoju kampaň financuje z príspevkov jednotlivých členov. Podľa Blahu by nemala presiahnuť 100 000 eur.

 

zdroj: mojasdl.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>