Schválili ste euroval, teraz zvýšte minimálnu mzdu!

www.ipolitika.sk

logoMinulú stredu vláda chválila tzv. trvalý euroval. Na záchranu eurozóny nám tak politici naložili na plecia bremeno vo výške 5,768 miliardy eur. Z toho až 660 miliónov eur musíme poskytnúť v hotovosti a ďalších viac ako 5 miliárd eur musíme mať k dispozícii „na požiadanie“.

Osud Európy a eurozóny je dôležitý. Dôležitejší sú však bežní ľudia, na ktorých politici opäť zabudli. Dokázali schváliť viac ako 5,7 miliardy eur na euroval, ale ľudí nechávajú živoriť z minimálnej mzdy 327,20 eur.

Politici namiesto bežných ľudí vždy uprednostnia iné záujmy. Gorila ukázala, že pravica i ľavica roky dávali prednosť sami sebe, nenásytnej Pente, straníckym pokladníkom a mecenášom. O ľudí, ktorým sa žije čoraz ťažšie, sa vôbec nestarali. A nestarajú sa o nich ani dnes, keď rozhodujú o miliardách putujúcich do eurovalu.

www.ipolitika.sk

Iniciatíva 99% a naši občianski zástupcovia chcú presadzovať priority pre 99% bežných ľudí. Jednou z prvých priorít, na ktorých budeme po vstupe do parlamentu okamžite pracovať, je taký rast minimálne mzdy, aby zabezpečila ľuďom a ich rodinám dôstojný život.

Ak je vláda schopná schváliť miliardy na euroval, musí vedieť schváliť aj minimálnu mzdu vyššiu než súčasných 327,20 eur.

Budúcu stredu, 8. 2. 2012 im to prídeme pripomenúť priamo pred Úrad vlády SR.

Pridajte sa k nám a ukážme spoločne skorumpovaným politickým gorilám, že už viac nebudeme ticho!

Alena Dušatková

 

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>