Riešením Gorily je umožniť voľbu poslancov z viacerých politických strán

sdl www.ipolitika.sk

SDĽ podporuje protesty občanov Slovenska proti korupcii v politike, ktorá ukázala jej morálne bahno. Trvá na dôslednom vyšetrení kauzy Gorila a ďalších káuz, ktoré už niekoľko týždňov otriasajú slovenskou spoločnosťou a na vyvodení trestnoprávnych dôsledkov voči ich aktérom.

„Aktéri zapletení do nekalých ekonomických praktík musia ukončiť svoje pôsobenie na slovenskej politickej scéne.“ povedal predseda Jozef Ďurica.

Ukázalo sa, že v každej parlamentnej strane sú aj Gorily, ale aj slušní ľudia. SDĽ preto požaduje, aby došlo k zmene volebného zákona ešte pred predčasnými voľbami.
„ Je nevyhnutné umožniť výber kandidátov z viacerých strán, rovnako ako je tomu pri voľbe poslancov v komunálnych voľbách. Je to jediná cesta ako zabrániť Gorilám opäť ovládnuť verejnú sféru.“ vysvetlil M. Blaha.

www.ipolitika.sk

Ak by SDĽ dostala šancu byť vo vláde, bude dôsledne napĺňať svoj programový dokument Dohoda  so Slovenskom. Jeho základom je 5 krokov k návratu dôvery občanov v štát: narovnať krivé zákony, netrestať úspech ale hľadať spoluprácu, zapojiť občanov do riadenia štátu, investovať do malých a stredných regionálnych projektov a zmeniť volebný zákon.

 

zdroj: mojasdl.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>