Richard Sulík ostáva na čele kandidátky SaS

sulik www.ipolitika.sk

“V prípade, že nezískam najviac krúžkov spomedzi kandidátov SaS, vzdám sa poslaneckého mandátu,” vyhlásil dnes predseda SaS Richard Sulík.

“Úspech vo voľbách a funkcia predsedu národnej rady zo mňa nespravili dokonalého človeka. Celý život som sa s ľuďmi rozprával otvorene a s dôverou. Ako každý normálny človek aj ja robím chyby. Mojou chybou bolo stretávať sa s človekom, akým je Marián Kočner a hovoriť s ním úplne otvorene – hoci to bol súkromný rozhovor. Som presvedčený, že je dôležité priznať si chybu, poučiť sa z nej a vyvodiť z toho uzáver. Preto som ponúkol mojim kolegom v republikovej rade, že odstúpim z pozície volebného lídra.

www.ipolitika.sk

Musím povedať, že mi padlo veľmi dobre, keď sa mne najbližší ľudia v strane za mňa postavili a vyjadrili mi plnú podporu. Chápem, že morálna latka je pre SaS postavená oveľa vyššie ako pre iné strany, a preto som sa napriek podpore RR rozhodol nechať posúdiť voličov strany SaS,  či ich mám alebo nemám zastupovať v parlamente.

Preto dávam tento verejný prísľub: V prípade, že nezískam najviac krúžkov spomedzi kandidátov SaS, vzdám sa poslaneckého mandátu.

Myslím si, že práve toto moje rozhodnutie dáva možnosť voliť SaS aj takým voličom, ktorí považujú moje SMS a stretávanie sa s pánom Kočnerom za neakceptovateľné.”

Richard Sulík dnes zároveň oznámil, že podá trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s protiprávnym vytváraním záznamov tejto komunikácie a ich následným zverejnením. Týmto krokom, podrobným vysvetlením okolností stretnutí Richarda Sulíka a rozhodnutím predsedu SaS týkajúcom sa jeho kandidatúry považuje SaS celú záležitosť za uzatvorenú.

 

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>