Radičová v Oxforde – chudobní učitelia na Slovensku

haber www.ipolitika.sk

27. 02. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko praje Ivete Radičovej veľa úspechov pri prednášaní v Oxforde, kam sa chystá po predčasných voľbách.

Informácie, že účasť na jej prednáškach vraj prisľúbil aj britský premiér David Cameron pritom vyznievajú úsmevne, ak si už teraz ešte vo funkcii dočasnej premiérky zabezpečuje poslucháčov.

Horšie sú však výsledky, aké za sebou vláda Ivety Radičovej zanecháva v oblasti školstva na Slovensku. Vďaka tejto formy vládnutiu môžu Slováci o štúdiu na Oxforde len snívať a rovnako môžu snívať i o tom, že by ich tam učila pani profesorka Radičová. ĽS-HZDS naopak od Radičovej dáva prednosť rozvoju slovenského školstva.

www.ipolitika.sk

Najhoršie v tejto oblasti dopadli platy, ktoré chce ĽS-HZDS v prípade úspechu vo voľbách v regionálnom školstve zvýšiť na úroveň 1,3 až 1,5 násobku priemernej mzdy v národnom hospodárstve nárokovateľným spôsobom, keďže zásadne nesúhlasíme so zmrazovaním platov učiteľov v regionálnom školstve po júni 2010. Ako zdôrazňuje aj náš predseda Vladimír Mečiar, je škandál, ak sa presunuli komepetencie v oblasti zdravotníctva, či školstva na komunálnu úroveň, ale štát kráti platby na ich výkon. Spoluzodpovednosť za tento stav budúcej profesorky na Oxforde je v tomto smere neprehliadnuteľná.

Stanislav Háber,
Riaditeľ Odboru verejnej mienky
ĽS-HZDS

 

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>