Protestujúci a organizátori sú na rôznych barikádach

haber www.ipolitika.sk

13. 02. 2012 - Politizácia protestov proti Gorile bola očakávaná.

A vôbec nezaráža, že sa toho ujalo krídlo KDH zosobnené Danielom Lipšicom, ktorého už aj odvolaná premiérka Iveta Radičová vyzýva, aby trochu pribrzdil. Neprekvapuje ani fakt, že časť organizátorov protestov túto politizáciu odmieta a preto sa oddelili od ľudí, ktorí buď sú prepojení rodinne a inak na KDH, či na Gergea Sorosa, pripadne patria k nekritickým obdivovateľom Fedora Gála. Ten najprv demonštrantov dourážal, aby potom láskavo sľúbil, že na ich proteste vystúpi, aby to potom odmietol.

Jednoducho protestujúci proti spisu Gorila a tí, ktorí ich zastupujú, nie je jedna a tá istá skupina. Dokonca to isté možno povedať o autorovi knihy Tomovi Nicholsonovi, ktorý z nej robí prezentáciu vlastných krívd. Protestujúci majú dosť súčasnej korupčnej politiky, kým organizátori protestov čudesne kľučkujú medzi rôznymi politickými záujmami. Dá sa povedať, že protestanti na mítingu sú obeťou zlej sociálnej politiky vládnych strán. Preto sa správne búria, lenže tí, ktorí ich majú reprezentovať, opäť ťahajú na mítingy tú istú politiku, ktorá zlyhala. A zlyhala až tak flagrantne, že ako vysvetlil Vladimír Mečiar, parlament stratil svoju kontrolnú funkciu nad vládou.

www.ipolitika.sk

Čiže pozitívnym riešením demonštrácií môže byť sprehľadnenie tvorby politiky na Slovensku. Ak by bol predseda vlády schválený priamou voľbou, čo odporúča Mečiar, potom by bol aj pod celospoločenskou kontrolou. Zároveň by sa zmenila súčasná zákulisná tvorba politiky, keď na Slovensku nie je víťazom volieb ten, ktorý získa najviac hlasov. Víťazom volieb je ten, kto dokáže dať väčšinu v parlamente do vládneho košiara. A tak dochádza k pokriveniu vôle občana. Je preto logické, že raz občania musia dať najavo svoj nesúhlas s takouto pokrivenou morálkou. Či to už zneužíva americký novinár na vlastnú sebaprezentáciu, alebo organizátori, ktorí by radi vzkriesili rôzne politické múmie.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>