Protest Gorila

gorila_12 www.ipolitika.sk

Je toho plný internet , noviny televízia , tisíce nahnevaných ĺudí vyšli do ulíc a pokúsili sa vniknúť do prezidentského paláca a do NR SR . Otázkou zostáva prečo vlastne .

Veď sa tu kradne od roku 1989 a nikomu to neprekáža , nik z vysokých štátnych predstaviteľov nebol odsúdený za korupciu . To, že finančné skupiny podporujú raz ľavicu raz pravicu /podľa toho kto je v kurze/ vedia už aj prváčikovia na základnej škole . Mnohí podnikateľia dostávajú zákazky od štátu podľa politického trička , taktiež sa na mnohých projektoch od štátu zúčasnujú rôzne mimovládne organizácie označované ako tretí sektor .

.
Dosť ma zaráža že ludia nevyšli do ulíc keď sa prevalilo spojenectvo Sviechtovej SIS s klanom Sýkorovcov či vražda Róberta Remiáša na objednávku vtedajších mocipánov . či vražda bývalého ministra hospodárstva Jána Duckého . Prečo sa vtedy tieto morálne autority nepostavili do ulíc ?
.
Odpoveď je jednoduchá ludia štátne podniky nevnímali ako svoj spoločný majetok , majetok o ktorý sa treba starať . Veď načo aj. Byty ktoré dostali za socializmu sa predávali ľuďom za 30 -40 tisíc Sk , podpora nebola zlá a keď človek robil na čierno tak bol na tom ešte lepšie ako ten čo robil normálne – podľa zákona . Prinajhoršom sa dalo vycestovať do zahraničia a aj keď s vysokou školou zarobiť nieakú tú libru či marku ako umývač riadu či skladník .
.
Ale postupom času sa možnosti zmenšili a ani zahraničie už nieje čo bývalo .
.
Kým za socializmu bola prezamesnanosť dnes máme nezamesnanosť , čiže jeden človek robí za troch a plat má za jedného . Podniky vybudované za socializmu sú už dávno rozkradnuté a tak sa moderní mocipáni rozhodli vyrabovať verejný sektor . Či už je to zdravotníctvo , armáda alebo dôchodkový systém .
.
Koľko krát sa Vám stalo že ste si platili zdravotné odvody a keď ste po piatich rokoch ochoreli tak sa k Vám správali ako k handre a za lieky ste si museli priplácať . Nedaj bože že to bolo ešte vážnejšie a potrebovali ste sa dostať na operáciu . Niekedy pomáhalo dať do vrecka , dnes je to samozrejmosť a aj tak nemáte výsledok zaručený .
www.ipolitika.sk
.
Pred voľbami v roku 2010 sa previca zmobilizovala aby sme „nešli Gréckou cestov „ zastaviť Fica bolo heslo dňa a čo sa stalo keď sa dostali k moci ? Pozastavili výstavbu diaľnic , ludí prepustili , transformovali železnice – zrušili niektoré spoje a časť ludí vyhodili , zvýšili DPH pričom všetko dražie už aj bez toho .
.
Tento stav využili organizátori protestov / pravdepodobne za prispenia Ameriky / na zburcovanie národa proti vláde . Aké sú však ich ciele a požiadavky ?
.
Odstúpenie vlády ktorá už aj tak čaká na marcové voľby , presunutie volieb na september, nástup nových tvárí . Nové tváre tu už boli , nové tváre z roku 1989 , populárni herci , moderátori , showmani . Či už to bola Ruskova ANO zo svojou novou politickou kultúrou alebo SaS s legalizáciou marihuany či registrovaných partnerstiev / napokon nič s toho nerealizovala , čiže de facto oklamala svojích voličov / alebo Matoviča či Noru Mojsejovú ktorí skôr patria do reality show ako do vedenia krajiny .
.
Zvolenie týchto ludí do ústavných funkcii je čosi podobné ako dať reterdovanému dieťaťu do rúk kalašnikov .
.
Nuž základná otázka zostala nezodpovedaná keď odstránime dnešných mocipánov , kto ich nahradí ? Čím tieto voľby zmenia náš život ? Asi ničím. Výplatu mať večšiu nebudeme , školstvo nebude bezplatné , ani zdravotníctvo , cesty budú rovnako rozbité a dôchodcovia budú tak ako doteraz odkázní na cestoviny aby aspon dožili za 40 rokov čo chodili poctivo do roboty .
.
Na toto niesú peniaze ale na rôzne eurovaly sa peniaze vždy nájdu v tom sa zhodne pravica ale aj strana Smer , veď predsa musíme byť solidárni keď nás zobrali do veľkej europskej rodiny .
.
Nuž ostáva iba veriť že hnev národa sa nasmeruje tým správnym smerom a že zas nevynesie na piedestál sľubotechny sľubujúce zázraky na počkanie .
.
Ostáva veriť že z toho zas nebude nejaká ružová revolúcia ktorou sa aj tak nič nezmení a podstata systému, kde človek vykorisťuje človeka zostane nezmenená .
Vladimír Gejdoš
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>