Priam ukážkový figeľovský fígeľ

hzds_logo www.ipolitika.sk

10. 02. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) žiada ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Figeľa, aby okamžite zastavil proces vzniku novej akciovej spoločnosti SPPS, ktorú odobril svojím podpisom ešte 2. februára

Nesúhlasíme s takouto zjavnou skrytou privatizáciou štátneho majetku.

ĽS-HZDS sa domnieva, že tieto Figeľove kroky jasne smerujú k presmerovaniu štátneho biznisu do súkromných rúk. Nepochybujeme o tom, že by malo zrejme ísť o osoby, ktoré sú blízke ministrovi dopravy a jeho materskej strane KDH. Tento politický subjekt má predsa „bohaté skúsenosti“ s vlastným financovaním a transfermi majetku v súvislosti s kauzou bývalého sídla na Žabotovej ulici, osvetlením v Bratislave, odpredajom budovy PKO z čias primátorovania Andreja Ďurkovského a veľa napovedá o finančnom pozadí kresťanských demokratov aj najnovšia aféra Gorila.

www.ipolitika.sk

ĽS-HZDS nechápe, prečo ministerstvo presúva lukratívne služby v celkovej hodnote minimálne štvrť miliardy eur na novú firmu, v ktorej má významný podiel Poštová banka ako privátny akcionár. Jedná sa napríklad o poštový a platobný styk, vyplácanie dôchodkov a sociálnych dávok, inkaso, ako aj nové elektronické služby, ktoré doteraz spravovala štátna Slovenská pošta. Všetko nasvedčuje tomu, že Slovenská pošta príde o významný zdroj svojich príjmov a výrazne tým klesne jej trhová hodnota.

Ľudová strana – HZDS protestuje, že minister dopravy prijíma takéto zásadné ekonomické rozhodnutia vo svojom rezorte len pár týždňov pred parlamentnými voľbami, a to dokonca aj napriek tomu, že kabinet premiérky Ivety Radičovej má veľmi obmedzený mandát na vládnutie. Alebo že by finančné toky kresťanských demokratov vyschli a je potrebné zaplatiť nákladnú predvolebnú kampaň v znamení bielej farby?

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>