Predvolebné stretnutia v Starej Ľubovni a v Bardejove

sl_w www.ipolitika.sk

Predvolebné stretnutia s občanmi zorganizovali 24. a 25. februára aj okresné výbory KSS v Starej Ľubovni a v Bardejove. Z kandidátov KSS sa na nich zúčastnili Pavol Suško, Mikulaš Benko, Marián Krakovský a Michal Mamrila. Stretnutia sa niesli v znamení záujmu účastníkov o volebný program KSS a o zámery KSS ako tento program realizovať. V diskusii bol vyslovený napríklad aj taký názor, že program je tak dobrý pre občanov, že by za neho hlasovalo 70 percent voličov, ak by o ňom vedeli. Problém je však v tom, že o ňom občania nevedia.

Aj preto sa diskusia viedla aj o tom, ako chce a aké má možnosti KSS predstaviť tento program občanom a doviesť ho do obci a miest.

.
Mnohí účastníci za zapojili do diskusie vlastnými skúsenosťami zo zlého fungovania zdravotného poistenia a zdravotnej starostlivosti, z nesprávnej politiky voči zahraničným investorom a majiteľom firiem, ktorí sa starajú len o svoje zbohatnutie a nie o pracujúcich. Kritizovali nedostatok financií na domovy dôchodcov, dôchodky, sociálne potreby, na druhej strane vysoké odmeny štátnym úradníkom a korupciu. Upozorňovali na aktuálnosť riešenia rómskej otázky, hlavne vo východnej časti Slovenska.
www.ipolitika.sk
.
Pozitívnym javom boli názory, že KSS sa nemôže sústrediť na kritiku jednotlivých politikov iných strán a na rôzne nastoľované „kauzy“, ale že je treba prejsť k aktivite a vyvíjať činnosť medzi občanmi vo svojom okolí. Je potrebné robiť rázne a účinné akcie.
.
Poukazovalo sa aj na terajšiu apatiu a rezignovanosť občanov, tendencie mnohých nezúčastniť sa volieb.
.
Niektorí účastníci stretnutia, bývali členovia strany, mali záujem aj o informácie o vnútornom živote strany, o jednote strany a spolupráci s inými ľavicovými subjektami. Vyslovovali návrhy ohľadom ďalšej taktiky strany, prehodnotenia skúsenosti z minulosti a ich využitie pre ďalšie napredovanie v blízkej budúcnosti.
.
Celkovo bolo zo stretnutí cítiť záujem účastníkov o politiku a program strany pred týmito voľbami i po nich, ale aj ich podporu KSS, ale aj ochotu spolupracovať a podieľať sa na činnosti.
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>