Penta klame, keď hovorí, že sa stretávala s premiérkou Radičovou

www.ipolitika.sk

Bratislava 2. februára – Tvrdenie hovorcu Penty Martina Danka o tom, že zástupcovia investičnej skupiny rokovali aj s premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS), nie je pravdivé. “Premiérka Iveta Radičová sa dôrazne ohradzuje voči tvrdeniu hovorcu Penty… Toto tvrdenie je lož,” konštatoval Tlačový odbor Úradu vlády SR.
O stretnutiach šéfky exekutívy s predstaviteľmi investičnej skupiny dnes informovali denníky SME aj Pravda. Obe médiá sa pritom odvolávali práve na vyhlásenie Danka. “Medzi verejných činiteľov, s ktorými zástupcovia Penty komunikovali, patrila aj premiérka Radičová,” povedal v stredu (1.2.) Danko. Nechcel pritom bližšie špecifikovať, kde sa mali tieto stretnutia konať, ani čo bolo ich obsahom.

Za svojím vyhlásením si Penta stoji aj dnes. “Kategoricky popieram, že by naše stanovisko bolo klamstvo… Viem o tom, že pani Radičová sa s predstaviteľmi Penty stretávala, tak ako sa predstavitelia Penty stretávali aj s inými verejnými činiteľmi. Nemám však informácie o tom, že by sa pani Radičová s našimi predstaviteľmi stretávala v roli predsedníčky vlády,” vysvetlil Danko.

www.ipolitika.sk

Radičová kontakty podobného druhu poprela už pred tromi týždňami. “Ja som zvolila spôsob, ktorý bol možno jeden z dôvodov úplného vyvrhnutia z politiky, že som sa so žiadnym biznismenom ani podnikateľom nestretla,” povedala vtedy podľa SME vo vysielaní Slovenského rozhlasu.

Dôvodom pre opätovné otvorenie otázky o stretnutiach premiérky s predstaviteľmi Penty bolo vyhlásenie šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica. “Veríte mi, že pán Haščák (Jaroslav, pozn. TASR) bol niekoľkokrát v rodinnom dome u Ivety Radičovej?” pýtal sa v nedeľu (29.1.). Reagoval tak na otázku, či môže potvrdiť pravosť informácií spisu Gorila, ktorý uvádza, že opísaný konšpiračný byt navštevoval on sám.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Penta klame, keď hovorí, že sa stretávala s premiérkou Radičovou

  1. Penta u Radičovej hovorí:

    Penta klame. Ako povedal Dzurinda, on sa stretol s Haščákom z Penty v byte u Radičovej. Teda Nie Penta bola u Radičovej, ake Dzurinda sa stretol s Pentou. Je to jasná ???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>