Odvolaná vláda zasahuje do predvolebnej kampane

haber www.ipolitika.sk

08. 02. 2012 - Ospravedlnenie odvolanej vlády Ivety Radičovej synovi exprezidenta za to, že mal byť „s najväčšou pravdepodobnosťou za účasti štátnych orgánov SR“ na ňom vykonaný kriminálny čin je nezmysel, ktorý Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko odmieta a považuje za konanie pripomínajúce totalitný režim, ktorý vynáša rozsudky aj bez súdu a dôkazov.

Doteraz sa nik z aktérov kauzy podvodu na firme Technopol vo výške presahujúcej dva milióny dolárov neospravedlnil za to, že táto škoda vznikla a tento trestný čin nemohol byť vyšetrený pre amnestie v podobe milostí bývalého prezidenta Michala Kováča dané aj vlastnému synovi nielen v Nemecku, ale aj na území Slovenska.

Odvolaná vláda Ivety Radičovej tak zjavne zasahuje do prebiehajúcej volebnej kampane a snaží sa o odpútanie pozornosti od vyšetrovania podozrení v kauze Gorila. Za to, že boli s najväčšou pravdepodobnosťou za účasti štátnych orgánov SR vykonané kriminálne činy na všetkých občanoch Slovenskej republiky sa doteraz odvolaný Radičovej kabinet podvedeným ľuďom neospravedlnil.

www.ipolitika.sk

Nezmyselnosť ospravedlnenia dokresľuje fakt, že sa v ňom spomína okrem syna exprezidenta aj osoba, ktorej smrť je neopodstatnene časťou politickej scény spájaná s činnosťou štátnych orgánov. Nič také sa však pri jej vyšterovaní práve za čias vlád terajšej vládnej koalície nepreukázalo. A tomuto vyšetrovaniu vôbec nebránili amnestie. Naopak, ide len o pokračovanie mediálnej štvanice na ĽS-HZDS a jej predstaviteľov, ktorá sa pred voľbami hodí stranám závažne podozrivým z korupcie, ako o nich hovorí spis Gorila.

Stanislav Háber,
riaditeľ Odboru verejnej mienky
ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>