Ničnerobením koalícia aspoň nič nepokazí…

hzds_logo www.ipolitika.sk

09. 02. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) víta súčasný legislatívny proces v slovenskom parlamente, ktorému sa už nepodarí zmeniť zákon o štátnom občianstve.

Všetko nasvedčuje tomu, že radičovcom sa už nepodarí v tomto volebnom období zasiahnuť do textu zákona. V tomto prípade jednoznačne uprednostňujeme súčasné znenie pred návrhmi z dielne súčasnej vlády, ktorá vo svojom programovom vyhlásení deklarovala záujem zmeniť paragrafy v spomínanej právnej norme.

ĽS-HZDS je spokojná, že napriek opakovaným návrhom noviel pravicových poslancov sa nepodarilo deformovať terajšiu právnu úpravu, ktorá umožňuje nadobudnúť štátne občianstvo inej krajiny iba pod podmienkou straty štátneho občianstva Slovenskej republiky. Pavol Hrušovský, Jozef Kollár, Jozef Mikuš a im podobní zabúdajú na to, že slovenský zákon o štátnom občianstve je len prirodzenou odpoveďou na nezmyselnú legislatívu, ktorú schválil budapeštiansky parlament pod taktovkou Viktora Orbána s cieľom vytvoriť jednotný maďarský politický národ bez ohľadu na hranice štátov v Strednej Európe. Slovensko muselo v minulosti s aktívnym zapojením ĽS-HZDS reagovať na vzniknutý stav, ktorý je v rozpore s medzinárodným právom a princípmi fungovania Európskej únie.

www.ipolitika.sk

Ľudová strana – HZDS ide do nadchádzajúcich parlamentných volieb s jasným cieľom chrániť národnoštátne záujmy Slovenskej republiky za každých okolností. Zabrániť zmenám v zákone o štátnom občianstve je pre nás kľúčové. Dosluhujúca vláda na čele s Ivetou Radičovou ignorovala hrozby prichádzajúce z druhej strany Dunaja a poslušne pristúpila na všetky požiadavky, ktoré si predĺžená ruka Budapešti na Slovensku v podobe Bélu Bugára a jeho strany Most-Híd zaumienila.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>