Nepôjdeme do žiadneho “zlepenca” strán, ktorý nevyšetrí Gorilu

tskrul1 www.ipolitika.sk

Ivan Weiss potvrdil na tlačovej besede, že 99ka nepôjde do žiadneho “zlepenca” strán, ktorý by negarantoval dôsledné vyšetrenie Gorily

Odstúpenie Jozefa Krulčíka, ktorého meno sa spomína v spise Gorila, zo 79. miesta kandidátky je snahou podčiarknuť jednoznačný tlak strany na dôsledné vyšetrenie skutočností uvádzaných v Gorile. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil jeden z lídrov strany, podnikateľ Ivan Weiss.

“Nie je to nadbytočné vo vyjadrení nášho odhodlania, ako ďaleko v boji proti Gorile chceme ísť,” odpovedal Weiss na otázku, či má zmysel široko medializovať odstúpenie človeka z hlboko nezvoliteľného, takmer osemdesiateho miesta na kandidačnej listine. Dodal, že podľa neho žiadne miesto na kandidačnej listine v skutočnosti nie je nezvoliteľné, z minulosti sú známe prípady, keď sa do parlamentu “prekrúžkovali” aj kandidáti zo 150. miesta.

Strana 99% podľa Weissa nepôjde po voľbách do žiadneho “zlepenca” strán, ktorý by negarantoval dôsledné vyšetrenie Gorily. Za taký považuje aj prípadnú koalíciu Smeru-SD a KDH. Reagoval tým na narážku lídra Smeru-SD Roberta Fica, podľa ktorého by sa do budúceho vládneho “zlepenca” mohla dostať aj 99% – občiansky hlas. “Vidíme obrovský rozdiel medzi kauzou Gorila a všetkými inými diskreditáciami, ktoré sú medializované. Gorila je štátom zadokumentovaná organizovaná kriminalita najvyšších štátnych úradníkov,” povedal Weiss s tým, že ostatné dokumenty typu Sasanka alebo najnovšie Zelenáč považuje najmä za odvádzanie pozornosti.

Hoci Weiss odmietol, že by Krulčík odstupoval kvôli informáciám o pripravovanej diskreditácii strany, nepopiera, že sa možno nejaká pripravuje. “Blížime sa do parlamentu a to vzbudzuje veľa nervozity medzi Gorilami a ostatnými vyvolencami. Len za 24 hodín od dňa, kedy nám vyskočili preferencie, sme zaznamenali tridsať útočných článkov,” konštatoval s tým, že mnohé z nich sa podľa neho snažili úmyselne poškodiť jeho stranu. “My dostávame od našich kamarátov každý deň nejaké varovanie: Toto sa na teba chystá, drogy do auta, takéto vydieranie, takýto prepis, takáto vyrobená nahrávka,” povedal Weiss s tým, že predpokladá neúspech podobných snáh. Samotná strana 99% podľa neho preveruje informácie o svojich 111 kandidátoch a ak by našla nejaký skutočný problém, budú konať.

www.ipolitika.sk

Krulčík je však podľa Weissa “úplne nevinný”.

“Moje meno bolo skomolene napísané v spise Gorila. ‘Jozefa Kľúčika zo Starej Ľubovne’, pre týchto päť slov som sa rozhodol odstúpiť z kandidátky,” vyhlásil Krulčík. “Moje meno sa v spise vyskytuje iba okrajovo v súvislosti s mojim vymenovaním za člena Dozornej rady Východoslovenskej energetiky v roku 2005 pánom exministrom Malchárkom. Funkciu som vykonával dvanásť mesiacov čestne a poctivo a okrem platu som nepoberal žiadne výhody,” vyhlásil Krulčík. Poprel akékoľvek príbuzenské väzby s Malchárkom, poznali sa podľa neho z čias, keď pracoval v Aliancii nového občana (ANO) ako člen krajskej rady Prešovského kraja.

Weiss na dnešnej tlačovej konferencii medializoval aj rozhodnutie prokurátora v kauze súvisiacej s pôsobením kandidátky strany Aleny Dušatkovej v Inštitúte vzdelávania. Prokurátor, podobne ako predtým vyšetrovateľ, trestné oznámenie podané vo veci zamietol. Weiss tým reagoval na článok v tlači, ktorý Dušatkovú kritizoval.

Čo sa týka financovania kampane Weiss uviedol, že 99% dostáva v tomto smere neustále množstvo otázok od novinárov, podľa neho však nemá zmysel každý týždeň informovať o aktuálnom stave financií v kampani. Strana sa podľa neho zaviazala zverejniť po voľbách všetky sumy, aj nad rámec zákona. “Sú to naše súkromné, zdanené zdroje,” vyhlásil. Zdôraznil, že ich mohli minúť na svoj osobný prospech, rozhodli sa ich však investovať do možnosti dosiahnuť na Slovensku politickú zmenu. “Obetúvame veľkú kopu peňazí na to, aby ľudia videli našich lídrov a počuli naše myšlienky. Aby ľudia spoznali aj iných ľudí, ktorých môžu voliť. Nedá sa to urobiť bez peňazí,” zdôraznil Weiss.

Kandidát mimoparlamentnej strany 99% občiansky hlas Jozef Krulčik 8. februára vyhlásil, že sa nebude uchádzať o podporu voličov. Svoje rozhodnutie zdôvodnil medializáciou jeho mena v súvislosti s kauzou Gorila.

 

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>