Nemecký minister Schäuble v tajne nahratom videu potvrdzuje ďalšie peniaze pre Portugalsko

www.ipolitika.sk

Zapnutá kamera, o ktorej minister financií Wolfgang Schäuble nevedel, zachytila jeho rozhovor, v ktorom ministrovi financií Portugalska Vitorovi Gasparovi potvrdzuje ďalšiu finančnú pomoc pre Portugalsko. Kamera bola zapnutá náhodou, keď kameraman portugalskej televízie TVi24 zabudol kameru vypnúť v čase, keď po začiatku zasadania mali kameramani opustiť miestnosť.

www.ipolitika.sk

Schäuble portugalskému ministrovi povedal:
„Ak budeme nakoniec potrebovať urobiť úpravu na tom programe (peňažná pomoc pre Portugalsko), po tom, ako sme spravili dôležité rozhodnutia ohľadom Grécka… Toto je kľúčové. Ale potom, ak to bude nutné, bude pripravená úprava na programe Portugalska. Avšak členovia nemeckého parlamentu a verejná mienka v Nemecku neveria, že myslíme naše rozhodnutia vážne, pretože neveria v naše rozhodnutia ohľadom Grécka.”
Gaspari následne nemeckému ministrovi poďakoval, na čo Schäuble reagoval „no problem“. O potrebe pomoci pre Portugalsko sa v zákulisí diskutovalo už dávnejšie, oficiálne to však predtým žiadny vysoký predstaviteľ nepotvrdil.

 

Zdroj: strana-sas.sk

 

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>