Nedovoľme ešte viac zadlžovať Slovensko

www.ipolitika.sk


Ratingové agentúry sa vyjadrujú komplikovanou rečou. No dnes to agentúra Moody’s povedala jasne. Na Slovensku rastú politické riziká, že ozdravovanie verejných financií nebude pokračovať takým tempom, aby sa zastavilo zvyšovanie verejného dlhu.

Na zníženie ratingu Slovenska má podľa Moody’s najväčší vplyv zlá ekonomická situácia v EÚ spojená s dlhovou krízou. Slovensko je otvorená ekonomika, ktorá je závislá od úspechu Európy ako celku.

Preto SDKÚ-DS neustále zdôrazňuje, že musíme zostať v jadre diania v eurozóne. Iba tak dokážeme spolupracovať na stabilizácii našej meny.

No významné sú aj politické riziká, ktoré sa podľa Moody’s zvýšili po páde vlády Ivety Radičovej. Ak máme prekonať nepriaznivú situáciu, musí budúca vláda pokračovať v šetrení a ozdravovaní verejných financií.

V opačnom prípade budú rásť náklady na financovanie dlhu a zostane menej peňazí na akékoľvek rozvojové priority.

www.ipolitika.sk

SDKÚ-DS opakovane dokázala, že vie znižovať deficit a dlh. Súčasná vláda výrazne zvrátila trend prudkého rastu dlhu a deficitu, ktorý zostal po vláde Roberta Fica. Minulý rok sme znížili deficit verejných financií z vyše osem na 4,6 percenta HDP. Teda ešte razantnejšie, ako sme sľúbili.

Bolo to jedno z najsilnejších ozdravení hospodárenia štátu v celej EÚ a druhý najúspornejší rok v histórii slovenských vlád. Ale bude to zbytočné, ak sa k moci opäť dostane Smer-SD, ktorého politka bola pre peňaženky daňovníkov katastrofálna. Musíme pokračovať, dodržať pôvodný plán a zastaviť rast dlhu.

Prečítajte si, ako chceme zastaviť zadlžovanie Slovenska a odvrátiť riziko gréckej cesty:

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>