Môj neplánovaný súkromný predvolebný prieskum

tesco_w www.ipolitika.sk

Dnes som sa vybral na nákup do Tesca. (Konkrétne kôli údajne “lacnému” akciovému oleju “len” za 1,09 €). Počas nákupu som stretol priateľa, ktorého som dávno nevidel a po obligátnom zvítaní sa ma z polovice previnilo a zpolovice s nádejou pýta: “Počuj, ako sa môžem dostať tam, kde si ty?”. Celkom som nepochopil, tak som položil kontrolnú otázku. Ak myslíš do KSS, tak veľmi jednoducho.

Vypíš prihlášku a my už budeme vedieť, čo s tebou ďalej. Nemal čas, tak sľúbil, že prihlášku ešte dnes vyplní na webovej stránke KSS (priamy link pre prípadných záujemcov :http://www.kss.sk/info-o-kss/registracny-formular.html) a pošle. V zhone sme sa rozlúčili.

Ešte som ani riadne nezaplatil pri pokladni, už ma čakal na kus reči môj bývalý advokát, ktorý ma zastupoval pred pár rokmi, keď moju firmu okradli údajne seriózni obchodní partneri. A otázka na rovinu: “Čo teraz už nekandiduješ za KSS?” Ale kandidujem, lepšie sa pozri na kandidátku. No preto, hovorí, lebo už i ja teraz budem voliť KSS, hoci som to nikdy neskúsil. Ale ba ? Pýtam sa. A čo sa stalo? Záľaha nadávok a vulgárností sa z jeho úst vysypala ako lavína. To, čo sa tu dnes deje v tomto štáte je podľa neho nehorázne a tu pomôžu jedine komunisti. Údajne už prišiel náš čas. A ak budeme potrebovať právnu pomoc, nech sa ozveme. Bude nás vraj zastupovať zadarmo. Lebo vzdelanie získal zadarmo za socializmu, tak je nám i niečo dlžný.

www.ipolitika.sk
.
Aby toho nebolo dosť, pri východe z Tesca, som stretol bývalú kolegyňu, serióznu ženu v najlepších rokoch, ktorá nikdy verejne neprejavovala žiadny politický názor. Jej oznamovacia veta ma zarazila: “Teraz budem voliť komunistov – KSS. Doposiaľ som vždy volila “menšie zlo” t.j. SDĽ, potom Fica. Ale mám toho dosť. Ak tu v tejto krajine dokáže niekto urobiť poriadok, tak sú to len komunisti, niekoľko krát to opakovane zdôraznila. I moje deti to hovoria a som rada, že už nepodliehajú vymývaniu mozgov v Markíze, či JOJke.
.
Z Tesca som odchádzal ako obarený s pocitom, že sa naozaj muselo niečo v myslení ľudí konečne zmeniť. To, v čo som tajne dúfal a veril po celé roky protikomunistickej mediálnej demagógie, klamstiev a obvinení sa stáva skutočnosťou. Občania na Slovensku sa prebúdzajú.
.
Od dnes mám to Tesco, ktoré som z duše nenávidel ako symbol konzumného kapitalizmu o niečo radšej. A tak ma v tej súvislosti, vďaka týmto mojim náhodným stretnutiam napadlo : KOMUNISTI DO TOHO ! Prieskumy verejnej mienky nám nahrávajú.
Peter Nišponský
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>