Minister Ján Figeľ chce významnejšiu podporu Googlu pre slovenský cestovný ruch

janfigel www.ipolitika.sk

Ešte intenzívnejšie zapojenie spoločnosti Google do zviditeľňovania možností cestovného ruchu na Slovensku a podpory pre malé a stredné podniky uvíta prvý podpredseda vlády SR a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ. Na oficiálnom stretnutí na pôde ministerstva dopravy to tlmočil country managerovi slovenského Googlu Rasťovi Kulichovi.

Minister dopravy Ján Figeľ diskutoval so zástupcami Google na Slovensku o ďalších možnostiach podpory Googlu pre slovenský cestovný ruch a malých podnikateľov. Podľa country managera slovenského Googlu Rasťa Kulicha cestovný ruch patrí medzi kľúčové oblasti, v ktorých chce naďalej podporovať podnikanie na Slovensku.

„Cestovný ruch na Slovensku má veľký potenciál a zažíva rast, napriek tomu v porovnaní so susednými štátmi zaostávame. Uvítal by som napríklad, keby Google mohol vo väčšom rozsahu rozpracovať službu Street View, keďže je Slovensko vo svete menej poznané,“ uviedol na stretnutí minister dopravy Ján Figeľ.

www.ipolitika.sk

„Cestovný ruch považujeme za jeden z troch kľúčových odvetví, v ktorých môžeme pomôcť na Slovensku a preto spolupracujeme so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Slovenským firmám a podnikateľom ponúkame možnosti online prezentácie, ktoré sú dostupné a prinášajú vysokú návratnosť ich investície,“ predstavil pozíciu Google Slovensko jej country manager Rasťo Kulich a dodal:„Služba Street View na Slovensku je naďalej našou veľkou prioritou, avšak už v tejto chvíli možu firmy z cestovného ruchu pre rozvoj podnikania využiť platformu ďalších online služieb a nástrojov.”

ZDROJ: kdh.sk

 

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>