Medzinárodný deň boja proti nezamestnanosti

11106641-99-percent www.ipolitika.sk

V súčasnosti je na Slovensku nezamestnanosť obrovským problémom. Počet nezamestnaných dnes atakuje hranicu 14%, čo nie je iba dôsledkom krízy, ale aj nesprávne nastavených priorít súčasných politikov.

V niektorých regiónoch je nezamestnaný každý tretí práceschopný človek.

Tento týždeň si pripomíname Medzinárodný deň boja proti nezamestnanosti, a preto sme sa rozhodli upriamiť pozornosť na tento problém.

A to už tento piatok Pochodom nezamestnaných na Ministerstvo práce. Stretneme sa spoločne o 13:00 na Hurbanovom námestí odkiaľ sa presunieme k cieľu protestu.
______________

Pre pána ministra máme pripravený síce trošku nezvyčajný, ale za to lepšie vystihujúci druh dynamického modelu nezamestnanosti, ktorý poukazuje najmä na enormný problém s nezamestnanosťou mladých ľudí a absolventov do 25 rokov.

www.ipolitika.sk

Tento problém žiaľ nie je ani zďaleka iba otázkou dobrovoľnej, či frikčnej nezamestnanosti, ale je predovštekým problémom plytvania tým najcennejším, čo na Slovensku máme, a tým je ľudský kapitál.

Pánovi ministrovi teda chceme doručiť tento model a v mene všetkých nezamestnaných mu odovzdať nasledovný odkaz:„Pracovať vieme, pracovať chceme – tak nám dajte príležitosť dokázať to!“

Alexander Riabov
Pavel Pětioký
Občianski zástupcovia 99%

 

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>