M. Kotleba v Komentároch (STV2) a vo Večeroch na tému (STV2)

www.ipolitika.sk

 

www.ipolitika.sk

zdroj: naselovensko.org

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to M. Kotleba v Komentároch (STV2) a vo Večeroch na tému (STV2)

 1. Komentár c. 1. hovorí:

  Vázení clenovia LSNS,

  Slovenský národ trpí…, krváca… A Vasa strana sa pokúsa zahojit krvácajúce rany ludu… Slovenský národ je znechutený a sklamaný…Moc prebrali doteraz len podvodníci, u ktorých nebolo prioritou zveladenie Slovenska a dobro národa. Vdaka Vám !!! Aspon – máte to vo Vasom volebnom programe!

  K mojej osobe: 30 rokov zijem v zahranicí. Ked som po páde socializmu kúpila na Slovensku nehnutelnost z mojich nasetrených penazí, musela som na slovenskom úrade dokázat, odkial som zobrala na to peniaze. Mohla som dokázat 9 rocný pobyt v Nemecku a moje povolanie.
  To isté by mali urobit i nenásytní zraloci… a byt trestaní ako delikventi, ak sa im dokáze sprenevierenie.
  A v tom case som na Slovensku nesmela nic vlastnit. To mi nevadilo, nehnutelnost som darovala mojej sestre, a vlastní ju do teraz.

  Kolkokrát prídem na Slovensko, pýtam sa ludí, ci nevidia, co sa deje. Nepoznala som nikoho zo zákulisia, len som rozmýslala, kto asi za tými svinstvami stojí…ja si uz nesmierne dlhý cas nad tým lámem hlavu…

  Ked som 29.02. sedela vo vlaku a sla do Nemecka,jeden pán mi podal leták Vasej strany. Mala som dost casu si pozorne precítat kazdé slovo.A tak som sa rozhodla Vám napísat a s Vami, ako s jedinou politickou stranou nadviazat kontakt.
  S Vasim volebným programom súhlasím – spojila som sa s mojou rodinou a známymi na Slovensku – musia bezpodmienecne volit c. 10 !!!
  Skoda, ze som sa o Vás nedovozvedela prvej – bola by som prispela k úspechu volebnej kampane.

  Ked sa rozhodovalo o tom, ci sa má Slovensko zúcastnit pomoci Grécku alebo nie, napísala som e-mail Angele Merkel, ze by mala moju vlast Slovensko vynechat zo zachranujúceho programu, lebo Slovensko krváca a nemá nic spolocné so zlyhaním gréckeho hospodárstva a v opacnom prípade podielanie sa na pomoci Grécku by pre Slovákov znamenalo az neznesitelné znízenie zivotnej úrovne a kvality.
  Nebola som vypocutá … a bola som totálne ignorovaná.

  Ja sa pýtam, kto zvolil tých ludí,co sú vo vládach – ludí, bez morálnych skrupulí… ??? Ako sa tí podvodníci dostali do popredia – co urobili také, ze si ich ten jednoduchý clovek vsimol, mal k nemu doveru a ho volil… ??? A to roky…, ba desatrocia !

  Radicová nie je reprezentatívna osoba, naopak posobi demoralizujúco a verejne vystupuje pod vplyvom sedatív,mozno i alkoholu,jazyk jej pri artikulácii úplne zlyháva a strikuje. Na politickom poli sa pohybuje neisto a nereprezentuje slovenský národ tak, ako by si to zaslúzil a bol hodny. Ona posobí ako kaspar… a s nou vela dalsích.Ona podporuje delikventov a dá sa nimi viest a podplácat! A vedie Slovensko do totálnej záhuby …!!!

  Jeden politik by si mal uvedomit, ze je to velmi závazná funkcia, ze má na starosti a zodpovedá za celý národ!Za milióny jednotlivcov.
  Slovenskí politici ignorujú slovenského cloveka, nevidia jeho problémy a necítia jeho bolest!!!

  Co sa týka Vasich bodov vo volebnej kampani – súhlasím, hlavne s bodom c.1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9 a 10.

  K bodu 8:
  odíst z EU vidím tohto casu ako za nielen tazké, ale i nemozné. To je ako hlava proti múru. Myslím si, ze i volici sa práve tohto bodu boja, tak ako mi to bolo vcera zo Slovenska telefonicky zdelené. Aby práve toto nebola zámienka volicov nevolit císlo 10.

  Uz ked je Slovensko v tom EU, treba zvolit takú osobnost, ktorá za kazdú cenu bude zastupovat záujmy národa a bude vediet v Bruseli odporovat. A nie pasívne a neprícetne pritakávat. Ona musí bojovat za slovenský národ,za jeho práva a výhody – bojovat ako zúfalá matka bojuje o topiace sa dieta …

  Osud Slovákov je krajinám EU doslovne lahostajný. Problémy Slovenska sú pre nich neinteresantné. EU má iné záujmy… treba byt prezieravý a zabránit faktam, ktoré by Slovensku poskodili. A to je boj …A krutý boj … A ak sa vyhrá, dostaví sa dusevné ulahcenie a stastný pocit z dobre vykonanej práce.
  Denne sledujem nemecké vysielace: SLOVENSKÁ REPUBLIKA bola spomenutá za posledné roky len 2 krát, a síce v súvislosti s Gréckom:raz – ze sa nechse podielat, a druhý krát – ze predsa Grécku pomoze.
  A odvtedy – o Slovensku, o národe, o tazkom zivote na Slovensku … ani zmienka.

  Co je to za politika ( Fico), ked povie, ze na Slovensku nie je práca, nech mládez ide do cudziny. Ja sama som to na vlastné usi pocula.
  Táto výpoved je dovod, ho odvolat z funkcie behom 24 hodín!!!
  Slovensko nesmie dopustit, aby studovaní ludia odchadzali za chlebom !!!

  EU i rozhodlo, aby sa hranice europských státov nemenili. Pýtal sa na to niekto Slovákov? Ved sa mohli mierovou cestou hranice zmenit! Benes platil vojnové dlhy slovenským územím – zoberme si cast severného Slovenska, ktorá pripadla Polsku. Práve táto doba sa mala vyuzit na to, aby toto a iné územia sa vrátili Slovensku. Ale zial, Slovákov nezastupovali vlastenci.

  V tomto tazkom boji netreba ignorovat Slovákov, zijúcich v zahranicí.I ony majú záujem o výkvet nasej vlasti, kazdý z nás by sa rád podielal na tom, aby sa Slovensko dostalo z tohto ochrnutia a stalo sa suverenným EU státom. Je to stále nasa vlast, ja som Slovenka, zijúca v zahranicí a nemecké obcianstvo som si kúpila. Ja mám národnost slovenskú a nie nemeckú. Národnost dostane clovek pri narodení, obcianstvo si moze clovek zvolit, v niektorých prípadoch – tak, ako i v mojom – pocas zivota kúpit.
  Ja sa stále zastávam Slovákov, mojim kolegom v Nemecku hovorím, ze som Slovenka, zijúca 30 rokov v Nemecku a ako vidia, cestne reprezentujem moju vlast Slovensko! Informujem ich o Slovensku, po nemecky nemlcim, ale hovorím. Okrem mojho hlavného povolania som 25 rokov súdnou tlmocníckou a prekladatelkou na nemeckom súde. A hovorím cistou slovencinou, zvucnou matercinou.

  Pracovníci Slobodnej Európy bojovali za pád socializmu – bojovali za tieto bezcharakterné chrapúnstva? Po páde socializmu sa nikomu zo zahranicných Slovákov nedala v politike ziadna funkcia a moznost sa uplatnit v boji za lepsí zivot socializmom zniceného Slováka – ale chcelo sa zabránit tomu, aby títo cestní Slováci nevideli do karát podvodníckych vlád, ktorých sa za tie roky vystriedalo neúrekom.A kazdá z nich k jednému svinstvu prikládla dalsie …

  Slováci zijúci vela rokov v zahranicí, zoberme si krajanov v USA a Kanade, ktorí – ci uz oni,alebo ich predkovia – prisli do zámoria s jedným batozkom a zodretými mozolnatými rukami – tí by nemali záujem Slovensko okradnút, my sme iná trieda, my – konkrétne i ja, ked nieco na Slovensku robím, tak je to ako dobrocinná cinnost.

  Poznala som krajanov, ktorí po páde socializmu investovali na Slovensku, neskor i podnikali – ale oni postupne zo Slovenska odisli, lebo nemohli so zralokmi drzat krok. Oni neokrádali, nesprenevovali. A tak sa postupne zo Slovenska vytratili.

  A potom: netreba si brat príklad od vyspelych kapitalistických krajín vo vsetkých bodoch. Len v tých dobrých. Ale zlé veci treba ignorovat, zlého sa treba vyvarovat. Tak to robím i ja – vyberám si z toho systému len to dobré a to zlé nechám stranou. Vidím, ze i Nemecko nie je tou krajinou, do ktorej som pred 30 rokmi prisla. Tu to tiez ide k horsiemu a horsiemu.A mozem povedat, nepoznám ani jednu takú vzorovú krajinu, aby som si povedala:treba íst tou cestou.

  Koniec-koncov,vela demokratických “výdobytkov” je doslovne demoralizujúcich, vid Vás bod. c. 10. Takze – nemorálne státy majú mne – alebo nám – byt vzorom? Slovensko by sa malo podla nich v tomto smere riadit? Neuveritelné, co sa este v dnesnej dobe chce nadiktovat …

  My na Slovensku musíme vychádzat z nasich pomerov: pomerov hospodárskych, politických, kultúrnych, tradicných, morálnych, nábozenských… nezbavujme sa toho dobrého, nehambime sa za to dobré, cenme si to dobré a chránme si ho. My – Slovenský národ – musíme mat zdravé národné cítenie a hrdost!

  V tomto zmysle

  Dr. Marika Máliková

  Prosím o potvrdenie tohto e-mail na moju hore uvedenú sluzobnú adresu, nakolko moje domáce e-mail správy posiela, ale neprijíma (porucha)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>