Ľudia, spamätajte sa !

klimentova_w www.ipolitika.sk

V týchto dňoch Slovenskom otriasajú korupčné škandály „Gorila“ a „Sasanka“, mal by pribudnúť ďalší dokument - „Mečiarove“ CD – s menami ľudí, ktorí vytunelovali nebankové subjekty Horizont a BMG a doviedli tak mnohé rodiny na pokraj zúfalstva.. Po celom území sú organizované „protestné demonštrácie“ proti korupcii, proti predčasným voľbám 10. marca, proti súčasným politikom a ich praktikám vo vládnutí. Súhlasím ! Je čas skoncovať s korupciou, ktorá nabrala nedozierne rozmery. Je čas odsúdiť politikov, kotrí si nahabali a zneužili svoje postavenie a výsostné poslanie zastupovať Slovensko a jednoduchých ľudí, žijúcich v ňom. Je načase urobiť poriadok a skoncovať s týmito praktikami.

Poviem Vám však svoj osobný názor a obavu z ďalšieho možného vývoja. Aká je moja osobná analógia udalostí a aké vidím súvislosti.

.
Bola vyslovená nedôvera vláde. Tá istá vláda bola poverená vládnutím do 10. marca 2012. Vládne teda ďalej, len sa zbavila dvoch ministrov – najkrikľavejších prípadov. Vládne ďalej, navrhuje zákony, upratuje po sebe a využíva všetky dostupné finančné prostriedky, umožňujúce pripravovať sa na predčasné voľby v ktorých by chcela vládnu moc získať späť. Vypukla však „Gorilia aféra“ od ktorej sa (aj keď zababraná) dištancuje strana Smer – SD. Volebné prieskumy ukazujú, že sa súčasné vládne pravicové strany do parlamentu dostanú a KDH po inštrukciách z Vatikánu sa derie dopredu ako líder.
.
Strana Smer – SD stráca po Gorile na preferenciách, ale stále dosahuje okolo 40 %. Opäť je predpoklad, že nezostaví vládu a preto hľadá koaličných partnerov. Hľadať partnera pre vládnutie v KDH a SDKÚ je politická zvrátenosť. Politici z pravice sa netaja svojou nevôľou spájať sa so Smerom-SD. Takúto svoju diskreditáciu si určite uvedomuje, preto by bolo prijateľnejšie, ak by získal parlamentnú väčšinu a vytvoril vládu sám. Nebola by to však závideniahodná situácia.
www.ipolitika.sk
.
Pre náš vzor a inštruktora – Spojené štáty americké je prehra súčasnej vládnej štvorky absolutne neprijateľná, preto pokračuje ďalšie dejstvo divadla a na scénu prichádza „banánová revolúcia“.
.
Zúčastnila som sa protestnej demonštrácie vo Zvolene. Typický scenár a organizácia 89-teho roku. Manipulácia s davom, „ prosím posuňte sa viac k Valaške“ (pomník na námestí SNP)„…ešte viac“ (vraj z bezpečnostných dôvodov). A dav sa hýbe, ako keď Kňažko vyzýval „utvorte koridor“. Na scénu vystupuje (náhodne) mladý človek so slovami, „ľudia ste ako ovce“. Po jeho výčitkách „nepočuť vás“ sa ľudia začínajú správať skutočne ako tie ovce. Smutné bolo pozerať sa na „starčekov“, ktorí sa po výkriku moderátora „kto neskáče je gorila“ ako tak začali natriasať. Údiv niektorých účastníkov nad odvahou vystúpiť vzbudil aj jeden zo starších rečníkov. Znechutene odišli. Mladý človek, ktorý nechcel byť spájaný so svojim povolaním a istými organizáciami tvrdil, že vystupuje „za seba“ a dôveryhodne nepôsobili ani texty, ktoré vystupujúci dostali do ruky a s problémami ich prečítali. Nuž bola to skôr komédia, ako skutočná, serióznym obsahom naplnená demonštrácia. Čo však mrazilo viac ako skutočný mráz, je výzva, „ak sa nepreložia predčasné voľby z 10. marca na september“ začnú sa organizovať občianske nepokoje. Nuž, neviem, či je ešte niekto, kto verí, že organizácia demonštrácií je „apolitická“. Otázkou však ostáva, kto v skutočnosti stojí za ich organizáciou!. Kde skončí tento hazard s občanmi, s našou malou krajinou, ale aj s ostatnými európskymi krajinami. Občianske nepokoje sú bránou k občianskej vojne!
.
Ľudia spamätajte sa. Je cesta, ako zvrátiť tento nebezpečný vývoj a zastaviť tých, „ ktorí vojnu chcú“.
.
Každý z nás má k tomu slobodný mandát a jedinečnú možnosť uplatniť svoje slobodné právo 10. marca 2012.
Viera Klimentová, podpredsedníčka KSS
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Ľudia, spamätajte sa !

  1. Chyba hovorí:

    Ak, tak MečiarovO CD ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>