Lavrov: „Pre USA vzniká nový škandál kvôli sýrskej „revolúcii“

lavrov www.ipolitika.sk

Lavrov: „Pre USA vzniká nový škandál kvôli sýrskej „revolúcii“

Mníchov, 4. februára 2012. Vedúci predstavitelia ruskej diplomacie a spravodajských služieb cestujú do Damašku Predstaviteľ MZV Ruska Sergej Lavrov vyhlásil, že pre USA môže vzniknúť „ešte jeden škandál“, ak na hlasovanie v BR OSN 4. februára bude predložený návrh rezolúcie o Sýrii. Takéto vyhlásenie minister urobil v sobotu pre televízny kanál «Россия-1», na ktoré sa odvoláva ИТАР-ТАСС.
Súčasný variant rezolúcie, ako si myslia na MZV Ruska, nevylučuje možnosti vonkajších zásahov do sýrskych záležitostí. Lavrov oznámil, že 3. februára ruská strana navrhla zmeny textu rezolúcie a tieto „boli odoslané Hillary Clintonovej a nášmu predstaviteľovi pri OSN“. Lavrov vyjadril nádej, že v OSN „nezvíťazí neobjektívny prístup nad zdravým rozumom“ a ruské návrhy prijmú ako rozumné a objektívne.

.
Medzi tým, ako píše Newsru.com, Lavrov oznámil, že on a riaditeľ Zahraničnej spravodajskej služby Michail Fradkov, 7. februára navštívia Damask na základe príkazu prezidenta RF D. Medvedeva s cieľom uskutočniť pracovné stretnutie s prezidentom Sýrie Basar al-Assadom.
Takým spôsobom sýrska otázka dostáva nový rozmer a presahuje diskusii o rezolúcii Bezpečnostnej rady OSN, najaktívnejším členom BR OSN, ruským ministrom zahraničných vecí „
.
www.ipolitika.sk
Na základe nariadenia prezidenta RF ja a (predstaviteľ Zahraničnej spravodajskej služby) Michail Fradkov navštívime Damask 7. februára s cieľom uskutočnenia stretnutia s prezidentom Sýrie Basar al-Assadom“, – povedal novinárom minister, ktorý sa v súčasnosti nachádza v Mníchove na Medzinárodnej konferencii pre bezpečnosť, informuje «Интерфакс».
.
V predvečer Ruska stihlo za pomoci ultimát presvedčiť ostatných členov Bezpečnostnej rady, že sa uznesenie o Sýrii musí zmeniť. No napriek tomu, v sobotu ráno Lavrov vyhlásil, že RF napriek tomu uvalí veto aj na pozmenený variant a to preto, lebo toto neobsahuje niektoré návrhy ktoré ruská strana predložila.
.
Pred začiatkom hlasovania Lavrov vyhlásil: Moskva nemá žiadne zvláštne obavy a pochybnosti o sýrskom prezidenta Assadovi, ale existujú u nás dôvodné obavy o bezpečnosť vo svete.
.
P.S. Bezpečnostná rada OSN na svojom sobotňajšom zasadaní neschválila rezolúciu navrhovanú USA proti Sýrii, sýrskemu ľudu a jeho prezidentovi. Hlasovanie vetovalo Rusko a Čína, ako stáli členovia BR OSN.
Predstavitelia USA, ich lokaji v EÚ a NATO zúria !
Lýbijský masaker sa zatiaľ v Sýrii nebude opakovať.
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Lavrov: „Pre USA vzniká nový škandál kvôli sýrskej „revolúcii“

  1. Vynikajúci článok hovorí:

    Zločincom z USA, EU a NATO cvakli zuby naprázdno. Teraz pre zmenu by radi bombardovali a vraždili v Sýrii. Už to ale npôjde. Nemajú dosť sily, ani medzinárodnej podpory. Konečne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>