Fico sa sám priväzuje na Bugárovu šnúrku

haber www.ipolitika.sk

17. 02. 2012 - Tesne pred voľbami máme nové sobášne ponuky na zostavenie budúcej vládnej koalície.

Do spoločného zväzku sa ženie Fico s Bugárom a s Figeľom. Otvorene sa potľapkávajú a vravia si, akí sú skvelí. Fico zatiaľ popiera, že by sa na stretnutí s diplomatmi vyjadril o spojení s Most/Hídom, ale vládu s Bugárom vôbec nevylučuje. Literárny klasik Vladimír Mináč kedysi povedal, že vláda visí na šnúrke od Durayových gatí. A tento bonmot platí aj dnes.

Ide o synonymum závislosti slovenskej politiky od menšinového vydierania. A Fico sa zjavne teší, že bude môcť s Bugárom drať jedny vládne gate. Gate je označenie z angličtiny pre škandál a naozaj to škandál je, ak si uvedomíme, že Bugárove snahy o pomaďarčenie Slovákov sú notoricky známe, aj keď sú oblečené do jemnejších vyjadrení. Čosi ako vlk v barančom kožúšku.

Vladimír Mečiar vo svojej analýze politického stavu na Slovensku poukázal na fakt, že Fico už má skúsenosť s takýmto divotvorným koaličným balíčkom. Bol poslancom za SDĽ, keď vznikla dočasná vláda Jozefa Moravčíka v roku 1994 s povestnou Durayovou šnúrkou. Ba bol dokonca podpredsedom SDĽ v roku 1998, keď vznikla vláda s bugárovcami a s KDH vtedy rozdeleným do dvoch strán. A čo takéto spojenie prinieslo? Stabilitu? Prospech? Nebodaj rast Slovenska?

www.ipolitika.sk

Ako vieme, po roku 1998 nastal prudký úpadok našej spoločnosti. Ľavo – pravé blúznenie vytvára nestabilnú podstatu. A nebude tomu inak ani v tomto prípade. A ak Fico tvrdí, že vládu by mali vytvoriť štandardné strany, medzi ktoré ráta aj Most/Híd, zjavne sa sám uväzuje na šnúrku od Bugárových gatí. Robí tak dobrovoľne, toľko očakávanú stabilitu pre Slovensko to však určite neprinesie. Rovnako ani protichodné spojenia s KDH.

A nakoniec platí Mečiarove konštatovanie, že podobnú vládu už mohli vytvoriť aj teraz. A nepotrebovali na to ani súhlas voličov. Zatiaľ SDKÚ sa prepadáva hlbšie a hlbšie potom, ako sa ukázalo, že Mikloš nezvládol funkciu ministra financií, keď kolabuje finančná správa. Čiže voľby sú len na vyhodenie Dzurindu z kola von a na vznik ďalšej nestability, ktorá uvrhne Slovensko do ďalšej krízy. Ľudia však ešte majú šancu na zmenu, ak parlament bude vyzerať inak, než ukazujú dnešné predvolebné prieskumy.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>