Daniel Lipšic: Gorila sa vyšetruje pomerne rýchlo, niekomu zrejme tečie do topánok

lipsic www.ipolitika.sk

Vyšetrovanie kauzy Gorila prebieha pomerne rýchlo. Skonštatoval to 8. fabruára 2012 minister vnútra Daniel Lipšic (KDH), ktorý opätovne avizoval, že v nasledujúcich týždňoch sa zrejme stihne zdokumentovať dosť dôkazov na to, aby prípad nebolo možné po voľbách zamiesť pod koberec.

“Ale voľby nemôžu diktovať celkom samy osebe tempo vyšetrovania a procesné úkony v ňom urobené. To si proste myslím, že je fakt,” uviedol v súvislosti s otázkou, či polícia stihne do 10. marca obviniť v tomto prípade prvé osoby.

Napriek rýchlosti, s ktorou podľa neho polícia pri preverovaní podozrivého spisu postupuje, Lipšickonštatoval, že polícia nebude zverejňovať čiastkové výsledky. “Ak budeme mať ucelené informácie z vyšetrovania, potom ich zverejníme, ale predtým, ako budú ucelené, ich zverejňovať nebudeme, aby sme neohrozili vyšetrovanie a nedávali indície aj druhej strane o tom, akým smerom vyšetrovanie ide,” uviedol.

www.ipolitika.sk

Denník SME dnes informoval, že právny zástupca Jaroslava Haščáka z Penty spochybnil dokument, ktorý vyšetrovateľom kauzy Gorila odovzdala z archívu Úradu vlády SR premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS). Práve na základe neho minister v januári konštatoval, že akcia SIS s názvom Gorila skutočne prebehla. Podľa právneho zástupcu bol dokument, ktorý poskytla Radičová, získaný a odovzdaný v rozpore s právnymi predpismi. Lipšic však takúto formuláciu odmieta. “Boli legálne odovzdané, sú legálnym písomným listinným dôkazom, o tom nemám pochybnosti. Ja som tu počúval niekoľko týždňov od podozrivých osôb, že ide o podvrh. Zrazu už o podvrh nejde, spochybňujú, že či to naozaj je možné využiť v trestnom konaní. Niekomu asi tečie do topánok, si myslím. Ale nech sa každý bráni, ako uzná za vhodné,” komentoval.

Priebeh vyšetrovania Gorily by mohla poznačiť aj nová ústavná sťažnosť. Tá spochybňuje legálnosť odpočúvaní, ktoré popisuje spis Gorila. Navyše majiteľ konšpiračného bytu Zoltán Varga sa mal podľaLipšica v tejto veci obrátiť aj s trestným oznámením na Generálnu prokuratúru SR.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>