Ďalší krok k zníženiu byrokracie v školstve

www.ipolitika.sk


V rámci projektu znižovania byrokracie v školstve ministerstvo pod vedením Eugena Jurzycu z SDKÚ-DS zverejnilo elektronickú Knižnicu vzorov tlačív a dokladov, z ktorej si školy môžu vzory voľne stiahnuť.

Ďalším opatrením je zrušenie polročných vysvedčení. Čo to mení a prečo to ministerstvo urobilo? Do minulého roka každý žiak dostal polročné vysvedčenie na samostatnom špeciálnom papieri. „Za každý ročník tak mal žiak dve vysvedčenia, pričom až na malé výnimky, využíval iba to koncoročné,“ hovorí Eugen Jurzyca.

Ľudia sa sťažovali na zbytočne vyhodené peniaze za originálne tlačivá. Po novom, ak rodičia alebo plnoletí žiaci nepožiadajú o vysvedčenie, tak dostanú výpis slovného hodnotenia, alebo klasifikácie prospechu a správania.

www.ipolitika.sk

Na takéto hodnotenie nebude treba formulár s vodotlačou, ale postačí napríklad aj žiacka knižka. Nebude treba  ani odtlačok pečiatky alebo podpis riaditeľa školy. Zníži sa tým byrokracia, ostane viac času na žiakov a ešte sa tým ročne ušetrí približne 80-tisíc eur.

Učiteľ má učiť deti, nie úradovať. Škola nemá vynakladať peniaze na papierovanie, ale na učenie. Už v tomto skrátenom volebnom období sme obmedzením byrokracie ušetrili školám milióny eur a učiteľom stovky tisíc hodín. V tomto trende budeme pokračovať v rámci projektu byroKAT, ktorý sa bude týkať nielen škôl, ale aj zamestnávateľov a občanov.

Zoznámte sa s byroKATom a pošlite mu tip na tento odkaz

 

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>