Chceme spravodlivosť? Tak hovorme riešeniach

4x4web_02-thumb www.ipolitika.sk

Cieľom SDKÚ-DS je vrátiť dôveru občanov v štát, v ktorom je poriadok a platí zákon. Nedá sa to dosiahnuť inak, len presadzovaním skutočných riešení. Zvýšením profesionality a efektívnosti verejnej správy, polície, prokuratúry, súdnictva a otvoreným vládnutím.

Skúsenosti vlády Ivety Radičovej ukazujú, že zásadné protikorupčné opatrenia majú najväčšiu šancu počas prvého roka vládnutia. SDKÚ-DS je pripravená pokračovať v zmenách aj po marcových voľbách a okamžite presadzovať priority svojho volebného programu.

Chceme nadviazať na povinné zverejňovanie zmlúv, zmeny vo verejnom obstarávaní, reformu súdnictva aj prokuratúry. Toto sú všetko opatrenia, ktoré súčasná vláda prijala v prvom roku vládnutia.

Ak chceme na Slovensku právny štát, sú nevyhnutné aj ústavné zmeny, aby bolo možné zrušiť napríklad trestnoprávnu imunitu poslancov. V tomto volebnom období táto zmena neprešla, lebo proti nej hlasovali poslancu Smeru-SD a SNS. “Je čas na výzvu, aby sa Smer zaviazal zrušiť túto imunitu,“ povedala podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská.

Prioritou SDKÚ je aj oddelenie pozícií predsedu Najvyššieho súdu SR a Súdnej rady SR. „Je to systémová zmena, ktorá umožní v justícii koncentráciu moci zrušiť. Smer a SNS za tieto zmeny nehlasovali. Je to návrh, ktorý má podporu občanov a aj voličov Smeru,“ upozornila.

www.ipolitika.sk

Lucia Žitňanská zopakovala, že jej kandidatúra za predsedníčku SDKÚ-DS závisí od podpory voličov vo voľbách. „Voliči SDKÚ-DS majú vo mne záruku, že keď sa rozhodnem konať, tak konám. Cítim podporu vo vnútri strany,“ dodala.

Strana programu a myšlienok

Poslanec Miroslav Beblavý zdôraznil, že SDKÚ nie je strana jedného človeka, ale ideí a programu. „Volič si môže byť istý, že volí program,“ dodal.

SDKÚ-DS chce podľa neho zakázať zakázať stranícke a koaličné nominácie na najdôležitejších pozíciách v štátnej správe. Zároveň chcem prijaťzákon o štátnych akciových spoločnostiach, ktorý vytvorí jasné pravidlá spôsobu riadenia a zvýši príjmy do verejných rozpočtov.

Pripraveným novým zákonom chceme znížiť komplikovanosť verejného obstarávania a určiť jasnú zodpovednosť a tresty za zmanipulované tendre.

Prečítajte si, aké opatrenia navrhujeme, aby sme posilnili právny štát na Slovensku a dokončili reformy:

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>