Ako išlo vajce na vandrovku

thumb www.ipolitika.sk

V niektorej večernej spravodajskej relácii prirovnali budovu NR SR po ukončení gorilieho protestu ako po tom, čo išlo vajce na vandrovku a rozbilo sa. Matovičove vajcia sa ešte na vandrovku ani nevybrali a už sú rozbité. 

Situácia na Slovensku je turbulentná a na jej zhodnotenie je napísaných množstvo analýz. Jedna z nich hovorí,že volebné právo by mal mať človek, ktorého IQ je nad hodnotou 100. Tak si kladiem otázku: Je užitočnejší detektor lži alebo IQ-testy? Myslím, že aj detektor lži by mal svoj význam, keby bol uvedený do života skôr,ako sa začali plniť ulice. Takto je to len populizmus hrubého zrna, čo potvrdzuje aj vyjadrenie jeho nositeľa: „Ľudia na ulici po tom volajú, pošlite politikov na detektor lži. Inak ľuďom nedokážeme, že to s bojom proti korupcii myslíme vážne,“ vysvetľoval. Inšpirovali ho vraj požiadavky protestujúcich proti korupčným praktikámpolitikov z kauzyGorila.

.
Čítajte viac: TU
.
Čiže jasný dôkaz o tom, že snaha zapáčiť sa voličom a nie nejaké princípy jeho politiky. Jeho politické „stars“ z rôznych skrachovaných politických krúžkov ale aj líder kandidátky toto odmietli.
.
www.ipolitika.sk
Matovič reagoval, že mu po vyjadreniach kolegov odpadol kameň zo srdca. „Zistil som, že si skôr chováme hadov na hrudi, čo sú schopní vymyslieť čokoľvek, len aby sa vymotali z toho, že nechcú ísť na detektor lži.“
.
Keď v decembri predstavoval svoju kandidátku zmiešaného rozličného tovaru, takmer plakal pred kamerami od dojatia, akú kvalitu predstavuje jeho nezávislý košiar. Definoval ho ako útvar tých najlepších, najslušnejších a najpoctivejších, čo Slovensko má. A teraz vraj hady.
.
Matovič nie je prínosom slovenskej politiky ale slovenského divadelníctva, hlavne vidieckeho.Prínosom tohto divadla je, že o fungovaní tejto politickej zmesky sme sa dozvedeli ešte pred voľbami. Avšak to je tá druhá stránka veci a totiž, akí voliči si to uvedomia? Som presvedčená, a to na základe širokej debaty na internete, že mnoho voličov považuje „matonarcizmus“ / matovičov exhibicionizmus pred kamerami/ za dostatočný dovôd na jeho voľbu.
.
Za týchto okolností by bol nápad s obmedzením volebného práva celkom užitočný. Hlavne pre Slovensko. Politické gestá Matoviča pripomínajú len pichnutie potkanov vidlami do zadku,ale neprepichnúť ich.
Mgr.Ľubica Kleniarová
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>