99%: Za Dzurindu sa kradlo a korumpovalo v gigantických rozmeroch

11106641-99-percent www.ipolitika.sk

Včerajšia tlačová beseda predsedu SDKÚ Mikuláša Dzurindu bola neúspešným pokusom o zamaskovanie skutočnosti, že počas jeho druhej vlády sa kradlo a korumpovalo v gigantických rozmeroch.

Rozhodnutia súdu o povolení odpočúvať byt na Vazovovej ulici v Bratislave dokazujú, že väčšina zistení o korupcii člena jeho vlády Jirka Malchárka a vysokej funkcionárky FNM Anny Bubeníkovej, pochádzajú z obdobia, keď bol predsedom vlády Mikuláš Dzurinda a šéfom SIS bol jeho osobný nominant Ladislav Pittner. Tajná služba, vedená zakladajúcim členom SDKÚ Ladislavom Pittnerom, po odhalení korupcie v rámci akcie Gorila nespolupracovala s políciou a prokuratúrou tak, ako jej to prikazuje zákon o SIS. Aj preto nemohlo dôjsť k okamžitému potrestaniu páchateľov politickej korupcie. Tento fakt nemôže zastrieť ani Dzurindov dvadsaťminútový monológ, ktorým sa usiloval odpútať pozornosť od podstaty problému tohto problému. Mikuláš Dzurinda nesie priamu politickú zodpovednosť za toto vtedajšie zlyhanie SIS.

www.ipolitika.sk

Predseda SDKÚ v súvislosti so spisom Gorila uviedol, že nenechá zo seba urobiť zlodeja. Za tento nelichotivý imidž si môže sám. Práve počas jeho vládnutia sa dostali minister Jirko Malchárek a funkcionárka FNM Anna Bubeníková do podozrenia, že brali nelegálne provízie za privatizáciu a štátne zákazky od spoločnosti Penta. Taktiež za Dzurindovej vlády vznikli najzávažnejšie podozrenia o kupovaní poslancov, ktoré dokumentuje spis Gorila. Výhovorky šéfa SDKÚ na tom nič nezmenia.

Mikuláš Dzurinda a jeho pravá ruka Ivan Mikloš by mali odísť z verejného života, pretože nesú priamu zodpovednosť za to, čo symbolizuje kauza Gorila.

 

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>