99% požaduje, aby politici až do zvýšenia minimálnej mzdy žili z 327 eur

protest www.ipolitika.sk

Hnutie 99% – občiansky hlas žiada členov vlády, aby žili z 327,20 eur mesačne až dovtedy, kým nezvýšia minimálnu mzdu na úroveň, ktorá zabezpečí dôstojný život bežným ľuďom a ich rodinám.

Dnes sme pred Úrad vlády SR politikom priniesli nákupný košík s nákupom, aký si môže dovoliť slovenská rodina žijúca z minimálnej mzdy. Žiadame členov vlády, aby si konečne aj oni utiahli opasky a žili rovnako skromne, ako musia nedobrovoľne mnohí ľudia na Slovensku.

Ak vedela vláda minulý týždeň schváliť trvalý euroval, do ktorého v hotovosti vloží z našich daní 660 miliónov eur a ďalších vyše 5 miliárd eur vysolí, keď nás o to požiada EÚ, musí vedieť schváliť aj vyššiu minimálnu mzdu.

www.ipolitika.sk

V súvislosti s dlhodobou neschopnosťou pravice aj ľavice zvýšiť minimálnu mzdu považujeme včerajšie výroky M. Dzurindu a R. Fica o podobe budúcej koalície za smiešne. Ich reči sú prejavom zúfalstva a mocichtivosti.

Hnutie 99% – občiansky hlas vyčistí Slovensko od goríl a vyprosujeme si , aby nás gorily z ľavice alebo pravice ťahali do svojich zlepencov.

Alena Dušatková, Pavol Pavlík, Ivan Weiss

 

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>