25. február 2012 „Červená“ sobota na Slovensku

maslow www.ipolitika.sk

„Robíme všetko na čo nám stačia sily a obmedzené prostriedky z našich vlastných zdrojov. Stovky komunistov vyšli v dnešnú sobtu do ulíc, na námestia, do nemocníc, pred železničné stanice i do malých obcí, aby agitovali, komunikovali s občanmi, rodávali predvolebné noviny a lepili plagáty.V tomto nerovnom boji, totálnej mediálnej izolácii, počas tvrdej kapitalistickej mediálnej manipulácie nemáme inú možnosť, len priamo na uliciach komunikovať s občanmi a vysvetľovať im náš program.

Našim cieľom nie je vyhrať voľby, ale ukázať sklamaným, klamaným, okradnutým občanom, ktorým režim ukradol už i dôstojnosť c e s t u, akou sa môže uberať naša kapitalizmom zdevastovaná krajina, ak budú voliť Komunistickú stranu Slovenska, ak dajú svoj mandát komunistom“.
.
Komunisti v Šaci a pred bránami US Steelu
.
Hutnícky obvod Košice-Šaca patril dnes komunistom. Od rána zneli námestím pred hotelom Metal robotnícke a revolučné piesne, predvolebné spoty KSS a prejavy komunistov. Viali vlajky KSS, zväzu mládeže a robotníckeho hnutia. Komunisti rozdávali volebné noviny KSS, letáky a plagáty a diskutovali s občanmi.
.
Šaca je charakteristická tým, že tu žije zmes hutníkov, oceliarskych robotníkov a mnoho chudobných rómov z mesta, z priľahlých dedín i osád.
.
Námestie nebolo zaplnené, avšak i napriek tomu sme rozdali vyše 500 novín a niekoľko desiatok letákov, plagátov. Občania sa zastavovali a bolo zaujimavé sledovať ich reakcie. Zhodneme sa s ich výrokmi na adresu súčasného režimu, ak použijeme slová ako „zlodeji“, „hnus“, „buržuji“, „novodobá šľachta“ a tak podobne. To sú slová, ktorými občania častovali politikov vládnej koalície i opozície. Mnohí nám hovorili: „Komunisti vráťte sa“, alebo „Dobre bolo za socializmu“ a.t.d.
.
Popoludní sme sa vybrali agitovať medzi robotníkov končiacej smeny pred bránu oceliarne US STEEL. (Ak niekto nevie čo to je, tak to sú naše sprivatizované a ukradnuté Východoslovenské železiarne). Mali sme smolu. Sobotná smena na Oceliarni USS je oproti týždňovým smenám málo početná. Napriek tomu sme rozdali zo 200 agitačných novín a utržili sme poznámky typu:“Komunisti? Áno. Mali by ste sa vrátiť.“, alebo: „Choďte už konečne zobudiť Lenina i Stalina“.
www.ipolitika.sk
.
Oceliari na vlastnej koži pociťujú krutý údel kapitalizmu. Predvolebné noviny KSS neodmietol takmer nikto. Väčšina z nich však politiku nekomentuje. Darmo, strach z možnej straty zamestnania má veľké oči.
.
Trnava agituje
.
Vyše tridsať komunistov Trnavskeho kraja podporovaní 4 autami, zaplavili Trnavu a jej okolie. Červene uz su Malzenice, Jaslovské Bohunice, Paderovce, Zavar, Bučany,Hlohovec, Galanta, Dunajská Streda ,Senica a Skalica. O desiatej v noci boli ešte v Pieštanoch. Sťažujú sa na nedostatok materialov. Ďakujeme Vam súdruhovia! Strana a pracujuci vás potrebuju…ideme ďalej sudruhovia! Cez tyzden do nemocnic, poloklinik a na úradoy práce!
.
Mladí zväzáci a komunisti odeli Žitný ostrov po prvom dni vylepovaní plagátov a rozdávaní letákov do červeného šatu. Obyvatelia dokonca s kladným prekvapením vnímali lepenie plagátov pod červenou vlajkou KSS. Zajtra sa pokračuje v pohraničnom pásme okresov Dunajská Streda a Galanta.
.
Bratislavský kraj
.
Ďalší deň kampane za nami. Aj komunisti v Bratislavskom kraji aktívne pracovali. Súdruh Jalal Suleiman oblepil Bratislavu, súdružka Justína Slivoňová, vzor komunistickej bojovníčky, aj napriek vysokému veku, rozniesla už v Ivanke 3 balíky novín /1 200 kusov/, v Bernolákove sme rozniesli 400 kusov novína plagáty sme rozdávali v uliciach obce.
Tiž máím pozitívne skúsenosti z ďalšieho dňa kampane. …Ľudia hovorili “za komunistov bolo lepšie” “Komunisti – vrátte sa.” “Nech žijú mladí komunisti” a pod.

Ľudia sú na politickú scénu veľmi nahnevaní a žiadajú nás aby sme častejšie vystupovali v televízii, aby nás spoznalo ešte viac ľudí. Bohužiaľ, toto v moci komunistov nie je. Veľký demokrat a ešte väčší “kapo” televízie TA3 sa vyjadril, že kým bude riaditeľom, komunisti si ani neškrknú – a poctivo to dodržiava. Aj dneska, po týždni kampane nikto z KSS nevystúpil. Napriek ohromnej mediálnej blokáde, vplývaniu a pretláčaniu niektorých politických strán do povedomia občanov, komunisti pracujú a budú tráviť celú volebnú kampaň medzi ľuďmi.

So sympatiami a s nadšením príjmame spávu súdruhov z Košíc o ich činnosti medzi robotníkmi a občanmi v Košiciach-Šaci, my komunisti Bratislavy odpovieme v rámci akčnej skupiny v pondelok, keď obsadíme všetky polikliniky, nemocnice a úrady práce, aby sme dodali materiál. Vyzývam všetkých súdruhov, aby v pondelok v mieste svojho bydliska vyšli na spomínané inštitúcie a dávali letáky, ak nemáte na ÚV je ich množstvo.
Česť práci !

zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>