ZMOS: Samosprávy trvajú na zachovaní samostatného envirorezortu

zmos www.ipolitika.sk

Bratislava – Samosprávy budú od novej vlády požadovať zachovanie samostatného ministerstva životného prostredia. Ako dnes zdôraznil 1. podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora, envirorezort má na starosti agendu súvisiacu aj so samosprávami, ako napríklad odpadové hospodárstvo a separovaný zber. Na zachovanie sa preto predstavitelia ZMOS-u spýtali aj predstaviteľov parlamentných politických strán počas dvojdňových vzájomných rokovaní, pričom Sýkora skonštatoval, že je zrejmé, že ministerstvo ostane zachované.

Zástupcovia samospráv sa pred voľbami s predstaviteľmi politických strán stretávajú pravidelne
, aby sa oboznámili s ich zámermi. Ako informoval predseda ZMOS-u Jozef Dvonč, samosprávy očakávajú, že sa v novom programovom vyhlásení vlády bude riešiť otázka zákona o sociálnych službách, sociálna problematika, centrá voľného času, školstvo, mimoškolské aktivity či návrh kompletného riešenia financovania športu v SR. Za kľúčovú považuje prípravu nadchádzajúceho programového obdobia.

www.ipolitika.sk

Samosprávy okrem toho požadujú aj neprijímanie nových zákonov, ktoré by znamenali nové povinnosti pre samosprávy bez zabezpečenia financovania. Sýkora poukázal na to, že zámery, ako aj sľuby jednotlivých strán si zaznamenávajú. “Budeme dbať na to, aby boli dodržané prísľuby, ktoré boli dané,” doplnil. Dvonč okrem toho v súvislosti s blížiacim sa termínom predčasných parlamentných volieb avizoval, že samosprávy vyzvú občanov na účasť.

 

zdroj: TASR
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>