Život ohrozujúca neschopnosť ministra Uhliarika

hzds_logo www.ipolitika.sk

05. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) žiada ministra zdravotníctva, aby okamžite riešil situáciu v Záchrannej a dopravnej zdravotníckej službe Bratislava, ktorú ovláda štát prostredníctvom jeho úradu.

Podľa medializovaných informácií je fungovanie bratislavskej záchranky, a teda aj prevoz pacientov, kvôli enormnej strate vážne ohrozené.
ĽS-HZDS je veľmi nepríjemne zaskočená správou, že strata bratislavskej záchrannej služby sa v závere minulého roka vyšplhala na rekordných 500 tisíc eur. Svedčí to o neschopnosti ministrom dosadených manažérov riadiť túto organizáciu. Má pochybnosti aj z účelnosti platnej legislatívy, ktorá stanovuje, že ak je hospodársky výsledok podnikateľskej činnosti záporný, musí byť do konca roka vyrovnaný, inak musí s činnosťou skončiť. Pre bratislavských záchranárov to v praxi znamená, že musia obmedziť niektoré činnosti vrátane prevozov pacientov sanitkami. Ohrozené bude potom nielen zdravia a životy Bratislavčanov, ale aj obyvateľov širokého okolia, pretože v našom hlavnom meste je väčšina celorepublikových koncových nemocníc.
Ľudová strana – HZDS trvá na tom, že zodpovednosť za súčasný stav nesie v prvom rade ministerstvo zdravotníctva na čele s nominantom KDH Ivanom Uhliarikom. Ten totiž celé mesiace ignoroval narastajúce červené čísla a pchal do hlavu do piesku.

www.ipolitika.sk

Našťastie pre občanov, predčasné parlamentné voľby sa nezadržateľne blížia a 10. marca 2012 definitívne odbije politický umieračik Ivana Uhliarika.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>