ŽILINA: Národniari majú podľa svojho šéfa pod petíciou už 420.000 podpisov

snslogo www.ipolitika.sk

Žilina – Petíciu Slovenskej národnej strany (SNS) požadujúcu vypísanie referenda o používaní slovenčiny ako výlučného úradného jazyka na Slovensku podpísalo už 415.000 až 420.000 ľudí. Médiá o tom dnes informoval šéf národniarov Ján Slota. 
“Hľadáme vhodný termín, kedy tieto petičné hárky prinesieme pánovi prezidentovi do prezidentskej kancelárie,” povedal Slota s tým, že petíciu stále vyhodnocujú, pretože v niektorých prípadoch chýbajú čísla ulíc alebo “niečo podobné”.

www.ipolitika.sk

Doplnil, že z časového pohľadu pomohol strane s petičnou akciou asi Pán Boh a referendum by sa mohlo konať zároveň s predčasnými parlamentnými voľbami. “Keby chceli skutočne ušetriť peniaze daňových poplatníkov, tak by sa mohlo spojiť referendum s predčasnými parlamentnými voľbami. A v tejto napätej situácii, kedy Orbán už hovorí otvorene o veľkom Maďarsku, referendum stále viac a viac získava na oprávnenosti,” povedal Slota s tým, že ak referendum bude, SNS je presvedčená, že bude úspešné.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>