Železničiari idú príkladom aj ostatným

hzds_logo www.ipolitika.sk

05. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) vyjadruje plnú podporu zamestnancom Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia v súvislosti s avizovaným štrajkom v tejto štátom ovládanej akciovke.

Železničiari idú príkladom nielen svojim kolegom v ostatných železničných firmách, ako aj všetkým ľuďom pracujúcim v jednotlivých sektoroch hospodárstva.
ĽS-HZDS považuje zvýšenie miezd pre zamestnancov Carga v priemere o dve percentá, ako sľúbil manažment spoločnosti, za absolútne nedostatočné. Tento krok vedenia firmy vôbec nezohľadňuje infláciu v minulom kalendárnom roku ani jej očakávaný ďalší rast v tomto roku. Podpis kolektívnej zmluvy medzi generálnym riaditeľom a ekonomickým riaditeľom Carga a zástupcami odborových organizácií pôsobiacich v tejto firme je podľa nás obyčajným podvrhom, keďže k nej nedali súhlas stovky radových zamestnancov Carga, ktorí sú združení vo Federácii strojvodcov Slovenskej republiky a Federácii vlakových čiat. Práve tých sa má pritom týkať podstatná časť obsahu spomínanej dohody.

www.ipolitika.sk

Týmto apelujeme na všetkých nespokojných železničiarov, aby prešli k slov k skutkom a vyhlásili otvorený a neobmedzený štrajk. Je to jediná možnosť, ako dotlačiť vedenie k rokovaniam podľa princípu „rovný s rovným“ a dosiahnuť splnenie svojich oprávnených požiadaviek. Jednotný postup železničiarov môže byť výbornou inšpiráciou pre nespokojné státisíce občanov tejto krajiny, ktorí žiadajú politickú zmenu a sociálnu spravodlivosť.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>