ZAMESTNÁVATELIA: Budúca vláda dostane návod,ako zlepšiť podnikateľské prostredie

Národná_rada_SR www.ipolitika.sk

Bratislava – Zástupcovia slovenských zamestnávateľov vypracujú dokument, ktorý má byť akýmsi návodom pre budúcu vládu pri zlepšovaní podnikateľského prostredia. Týkať sa má nedostatkov v školstve, vymožiteľnosti práva, ale aj legislatívy.

“Dohodli sme sa, že vytvoríme jeden spoločný materiál, ktorý by sme chceli prostredníctvom pána prezidenta odovzdať budúcej vláde tak, aby sa tieto problémy stali súčasťou budúceho programového vyhlásenia vlády,” povedal po dnešnom stretnutí s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom generálny sekretár Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR Oto Nevický. Okrem AZZZ sa s hlavou štátu stretli aj zástupcovia Klubu 500, Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) a Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK).

“Do 10. marca predložia konkrétny súbor návrhov na to, akú majú predstavu o tom, ako zlepšiť predovšetkým programové vyhlásenie vlády v ekonomicko-sociálnych otázkach,” povedal dnes hovorca prezidenta SR Marek Trubač. Na základe predloženého materiálu sa bude následne prezident snažiť presvedčiť budúceho premiéra, aby návrhy zamestnávateľov aplikoval do praxe.

www.ipolitika.sk

Za najväčší problém, s ktorým slovenskí zamestnávatelia zápasili počas posledných rokov, Trubač označil slabú komunikáciu s podnikateľmi. “Najmä pri tvorbe legislatívy a tvorbe podnikateľského prostredia by sme očakávali, aby budúci kabinet bol ústretovejší k návrhom a predstavám zamestnávateľských zväzov a združení,” dodal Trubač.

Zamestnávatelia za problémovú oblasť takisto označili odborné školstvo, ktoré podľa nich nefunguje tak, ako má. “Neprodukuje odborne pripravených ľudí do budúceho zamestnania, ale veľakrát produkuje ľudí, ktorí sa nemajú kde zamestnať, lebo školstvo nevychádza z potrieb zamestnávateľov,” informoval Nevický.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>