Za SaS kandiduje aj Mihálov poradca, ktorý podnikal s Pentou

Xaver Gubaš www.ipolitika.sk

Bratislava – O miesto v Národnej rade SR sa v marcových voľbách uchádza aj poradca ministra Jozefa Mihála (SaS) Xaver Gubáš. V minulosti podnikal s investičnou skupinou Penta. Na listine liberálov má 125. miesto.

Gubáš bol spoločníkom a štatutárnym orgánom v analytickej spoločnosti P67 value, s.r.o, ktorej spolumajiteľom bola aj Penta. Vo firme spolu figurovali v rokoch 1998 až 2003. V súčasnosti je spoločnosť zlikvidovaná. Gubáš pôsobí ako poradca ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Stará sa o analýzy systémových riešení v rámci rezortu.

www.ipolitika.sk

“Finančné skupiny majú vo svojich portfóliách nespočet firiem rôzneho zamerania a zamestnávajú alebo inak spolupracujú s desiatkami tisíc ľudí. Pán Gubáš bol len jedným z nich,” reagovala pre TASR strana SaS prostredníctvom svojej hovorkyne Tatiany Tóthovej.

 

————————————————————-

zdroj: (TASR) foto: konzervativizmus.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>