Z.SIMON: FNM by nemala viesť nová osoba, na rokovaní vlády padlo meno J.Petráška

230px-Zsolt_Simon_(2011)4 www.ipolitika.sk

Bratislava – Novým šéfom Fondu národného majetku (FNM) by sa mala stať osoba, ktorá už je členom Výkonného výboru FNM. “Úplne nový cudzí človek dnes by tam podľa mňa nemal prísť,” povedal dnes po rokovaní vlády minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolt Simon (Most-Híd).

Na otázku, kto zo súčasných štyroch členov výboru by mal nahradiť predchádzajúcu šéfku Annu Bubeníkovu na čele fondu, Simon nechcel odpovedať. Na rokovaní vlády však podľa jeho slov padlo meno Jozefa Petráška. Stranícka nominácia kandidátov na tento post podľa neho nehrá dôležitú úlohu, keďže do volieb ostáva menej ako dva mesiace. “Viac to stojí v prezidentskej kancelárii, ako kdekoľvek inde,” povedal o obsadení postu. Simon takýto stav prirovnal k situácii okolo vymenovania Jozefa Čentéša na post generálneho prokurátora. Podľa neho ak by prezident SR Ivan Gašparovič dal súhlas na vymenovanie nového šéfa FNM, strany vládnej koalície by sa dokázali dohodnúť na konkrétnom mene aj dnes.

www.ipolitika.sk

Hovorca hlavy štátu Marek Trubač pre TASR povedal, že návrh na personálnu výmenu prezidentská kancelária dostala v utorok (17.1.) po pracovnej dobe. Gašparovič preto nemal čas ani príležitosť sa návrhom vlády zaoberať.

Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) pôvodne podľa vlastných slov navrhoval v materiáli tri možnosti. Okrem Pavla Faktora (nominant KDH) a Dionýza Stehlíka (nominant SaS) z Výkonného výboru FNM ponúkal aj tretiu možnosť, a to inú osobu, na ktorej by vláda našla konsenzus. “Ja som navrhoval aj pána Petráška (nominant SDKÚ-DS), bola to prvá voľba a ja som mu to ponúkol. On túto nomináciu prijal a na druhý deň som dostal od neho SMS-ku, že po konzultáciách neprijíma túto nomináciu,” priblížil šéf rezortu hospodárstva. Politické grémium KDH zase podľa Miškova nesúhlasilo s tým, aby sa na čelo FNM postavil Faktor.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>