VYJADRENIE: Odpoveď MO SR na článok uverejnený v denníku Pravda

www.ipolitika.sk

Bratislava 16. januára (TASR) -
Vážená pani členka predstavenstva vydavateľstva PEREX, a.s., sme nútení Vás informovať o nekorektnom a nepravdivom informovaní denníka Pravda z pondelka 16. januára 2012, v článku na strane 2, s názvom “Ministerstvá sa propagujú časopismi za štátne,” kde sa okrem iného píše: “Ministerstvo sa nemieni vzdať ani televíznej relácie Profesionál, ktorá si ročne vyžiada 65-tisíc eur.”

Sme presvedčení, že redaktor, ktorý tento článok napísal, prekročil všetky hranice novinárskej etiky.
1/ V otázkach, ktoré zaslal Ministerstvu obrany SR na základe infozákona sa totiž nepýtal na rušenie TV relácie Profesionál, ale na zmeny v jej výrobe, konkrétne “Neuvažuje sa o nejakých zmenách v ich výrobe, napr. presune na internet a pod?”

2/ Napriek jasnej odpovedi o ročných nákladoch na výrobu TV relácie Profesionál, ktorá znela: “V roku 2011 dosiahli celkové náklady na výrobu relácie Profesionál 65.190 eur, kým v roku 2010 stála výroba relácie v inej spoločnosti 129.562 eur,” v článku napísal len o aktuálnych nákladoch na výrobu relácie, ale zámerne vynechal porovnanie s predchádzajúcim rokom.

www.ipolitika.sk

V zmysle doplňujúcich otázok redaktora zo 16. januára Vám ďalej dávame na vedomie, že vždy budeme dodržiavať infozákon a v jeho intenciách aj konať. Tak sa stalo aj v prípade vyššie uvedenej otázky redaktora, na ktorú dostal presnú odpoveď.

Pokiaľ Vás zaujíma prípadné rušenie TV relácie Profesionál, na ktoré ste sa nepýtali, prosím, urobte tak. Navyše žiadame, aby sa redaktor denníka Pravda Peter Kováč predsedníčke vlády SR Ivete Radičovej, poverenej riadením Ministerstva obrany SR, ospravedlnil za nepravdivú a urážajúcu invektívu.

Hovorca a poradca ministra obrany Ivan Rudolf

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>