Vyhlásenie KSS proti záverom Európskeho sumittu

logo_kss www.ipolitika.sk


Európsky summit: “Merkozy dohoda”, nesmie byť ratifikovaná!

Hlavy štátov a vlád krajín EÚ sa stretli dňa 30. 01. 2012 za účelom „vylepšenia“ projektu fungovania únie. Výsledkom je dohoda na novom pakte o rozpočtovej disciplíne.
Cieľom tohto paktu je prevod rozpočtových právomoci národných parlamentov na Európsku komisiu a to bez akejkoľvek verejnej diskusie. Tento zámer považuje KSS za bezprecedentný útok na základné politické práva európskych národov. KSS to taktiež chápe ako snahu o zmenu režimu smerom k posilneniu diktatúry trhu a liberálnych hodnôt vôbec.

.
Toto naše tvrdenie konkrétne potvrdzuje návrh nemeckej kancelárky Angeli Merkelovej, v ktorom sa hovorí o tom, že v prípade toho, že Grécko nebude schopné presadiť požadované škrty vo verejných financiách, má byť grécky rozpočet pod kuratelou a totálnou kontrolou zahraničných inštitúcií.
.
www.ipolitika.sk
Pozornosť treba s ohľadom na uvedené venovať aj dianiu vo Francúzku, kde prezident Nicolas Sarközy nedávno oznámil realizovanie ďalšej etapy jeho plánu zvyšovania nepriamych daní a porušovanie kolektívnych zmlúv o pracovnom čase na financovanie nových darov pre zamestnávateľov.
.
KSS dôrazne odmieta takéto medzinárodné dohody ktoré veľmi jasne posilňujú neoliberálny charakter EÚ a sú priamym potláčaním národnej a štátnej suverenity členských štátov. KSS bude aj vo svojej kampani presviedčať slovenských občanov aby sa vyjadrili proti jej ratifikácii. Prípadnú politickú podporu takýchto medzinárodných zmlúv bude KSS vnímať ako prejav vlastizrady.
Jalal Suleiman, podpredseda KSS
.
KSS 30. 1. 2012, Bratislava
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>