Vladimír Mečiar v okrese Trebišov

Topolancinova www.ipolitika.sk

11. 01. 2012 - Dňa 10.01.2012 sa predseda ĽS-HZDS JUDr. Vladimír Mečiar zúčastnil výjazdového zasadnutia v okrese Trebišov.

Svoj program začal prijatím u primátora mesta Sečovce pána MVDr. Jozefa Gamráta a následne pokračoval stretnutím s občanmi mesta v zasadačke Mestského úradu.

Na pracovnom obede v okresnom meste Trebišov sa stretol s podnikateľmi z oblasti pôdohospodárstva. Diskutovali o aktuálnych problémoch v tomto rezorte.
ĽS-HZDS, ktorá v minulosti tento rezort spravovala už jasne vyjadrila stanovisko, že súčasné vedenie na čele s ministrom Simonom nekoná v prospech poľnohospodárov a v záujme Slovenskej republiky. Diskutovali aj o aktuálnej téme Tokajskej oblasti aj o programových riešeniach strany pre tento rezort.

Vladimír Mečiar pokračoval v programe návštevou mesta Kráľovský Chlmec. Po prijatí u primátora Mgr. Jozefa Baloga sa predseda stretol s občanmi mesta v zasadačke Mestského úradu. Na stretnutí bolo prítomných asi 50 občanov ktorí s V. Mečiarom diskutovali o aktuálnych problémoch ľudí, žijúcich na tomto národnostne zmiešanom území.

Program vyvrcholil mítingom s občanmi okresu Trebišov, ktorý sa uskutočnil v kultúrnom dome v obci Sírnik o 17.00 hod Na stretnutie s predsedom ĽS-HZDS JUDr. Vladimírom Mečiarom prišlo asi 200 občanov.

www.ipolitika.sk

Okres Trebišov získal v posledných parlamentných voľbách veľmi dobrý výsledok pre ĽS-HZDS a to 2.995 hlasov čo predstavovalo 7,18 %. Tento výsledok dosiahla strana napriek tomu, že v okres Trebišov je národnostne zmiešaný a na jeho území žije asi polovica maďarsky hovoriacich občanov.

Strana dosiahla tento výsledok vďaka tomu, že dokázala naplniť volebný program v oblasti pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Prostredníctvom rezortu pôdohospodárstva významne pomohla poľnohospodárom, umožnila zníženie DPH na 6% pre predaj z dvora a taktiež naštartovala čerpanie prostriedkov z Programu rozvoja vidieka. Tento program pomohol najmä menším obciam pri rekonštrukciách spoločensky významných budov a opravách ciest a chodníkov.
Strana v tomto okrese chce v nadchádzajúcich voľbách obhájiť tento výsledok z minulosti.

Predseda ĽS-HZDS na stretnutí s občanmi predstavil kandidátov do parlamentných volieb. Záujmy Trebišovčanov a dolného Zemplína bude presadzovať kandidát na poslanca MUDr. Rudolf Hrdlík ktorý má na kandidátnej listine ĽS-HZDS číslo 46.

Ing. Mária Topoľančinová
krajská tajomníčka ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>