Vicepremiér Semjén by obhajoval Maďarsko platenými článkami

semjenzs www.ipolitika.sk

Bratislava/Budapešť – Argumenty, ktorými útočia zo zahraničia na Maďarsko, nemajú žiadny faktický základ. Vyhlásil to dnes v rozhovore pre maďarskú komerčnú rozhlasovú stanicu Lánchídrádió podpredseda maďarskej vlády Zsolt Semjén. Podľa neho by Maďarsko malo podstatne razantnejšie reagovať na zahraničnú kritiku, napríklad aj platenými článkami v médiách.

„Ak treba, potom by aj Maďarsko – podobne ako jeho neprajníci a nepriatelia si zaplatia novinárov – by sme mali umiestňovať články,“ povedal vicepremiér.

www.ipolitika.sk

Semjén v rozsiahlom rozhovore okrem iného kritizoval Európsku úniu za to, že od Maďarska požaduje zmenu niektorých zákonov, pričom „únii nevadilo, že Slovensko prijalo jazykový zákon zakazujúci maďarskému lekárovi hovoriť po maďarsky so svojou zdravotnou sestrou, či s pacientom“.

„Vysoko vážená Európska únia nepovažovala za problém, že prezidenta Lászlóa Sólyoma nevpustili v rámci schengenského priestoru na územie Slovenska,“ dodal rozhorčený Semjén.

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>