Verejný protest proti kapitalizmu v Sp. Novej Vsi

www.ipolitika.sk


Verejné zhromaždenie občanov a prostest proti kapitalizmu v Spišskej Novej Vsi

Ďňa 26. januára 2012 usporiadal OV KSS Spišská Nová Ves v spolupráci s mládežníkmi zo Socialistického zväzu mladých verejné zhromaždenie komunistov a občanov na Hlavnej ulici pred Levočskou bránou v Spišskej Novej Vsi.
.

Okrem distribúcie letákov a tlačovín s tématikou protikapitalistického hnutia a boja vykorisťovaných za práva pracujúcich prebiehali verejné prejavy mladých kandidátov kandidujúcich za KSS do NR SR v nadchádzajúcich marcových voľbách. Súbežne prebiehali na ulici rozhovory s občanmi na politické témy o pozícii KSS na Slovenskej politickej scéne, o situácii pracujúcich a nezamestnaných, o programe KSS a o všetkých dôležitých otázkach týkajúcich sa života občanov Slovenska v čase krízy, nezamestnanosti, vlády kapitálu a finančnej oligarchie.
.
www.ipolitika.sk
Aktuálna pozornosť bola zo strany organizátorov venovaná i neúnosnej životnej situácii občanov, korupcii v najvyšších politických postoch parlamentu a vlády SR, protiľudovým prejavom buržoáznych strán a ich politikov a ďalším aktuálnym otázkam tiež v spojení s kauzou “Gorila”.

Takmer ľudoprázdna Hlavná ulica v Spišskej Novej Vsi, pochmúrna nálada, chlad, mráz a apatia okoloidúcich charakterizovali nie len toto podujatie, ale symbolicky i celkovú životnú situáciu občanov tejto krajiny v období 22 rokov po prevrate. Neprevaľuje sa tu len chlad a mráz januára a počasia, ale chlad, mráz a beznádej zapríčinený v dušiach a mysliach väčšiny občanov politickým systémom. Obavy občanov z budúceho vývoja, obavy o prežitie a zabezpečenie rodín pracujúcich, nezamestnaných, bezdomovcov, ekonomicky a morálne ubytých súčasným protiľudovým režimom a systémom.

.Jedinou, ale významnou zmenou oproti podujatiam podobného charakteru organizovaným komunistami na tomto mieste v minulosti bola zmena postoja občanov. Už nehromžia a nenadávajú na komunistov. Hromžia a nadávajú na všetkých mocných, politikov, parlamentné politické strany, na rozkrádačov, vykorisťovateľov, na celý ponovembrový systém.
.
Občania už vedia čo nechcú. Nechcú pokračovanie systému, ktorý ich okráda nie len o finančné a marteriálne hodnoty, ale i o zdravie, nádej a perspektívu ďalšieho života.
.
Uvedomenie vykorisťovaných narastá úmerne s ich prehĺbujúcou sa neúnosnou životnou situáciou. Pomôžme si navzájom. Povedzme si verejne pravdu o kapitalizme o kríze a o biede súčasnosti. Povedzme si navzájom o ceste, ktorá nás vyvedie z tohto buržoázneho marazmu. O ceste vedúcej k zmene spoločenského systému – o ceste k socializmu. Tou cestou je KSS. Naši ľudia a náš program.
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>