Veľmi škaredá Sulíková ponuka

hzds_logo www.ipolitika.sk

Dzurinda pred minulými voľbami na útok Fica, že SDKÚ má vraj schránkové firmy v zahraničí, odkiaľ si posiela “malú domov”, vymenil lídra na kandidátke. Stála sa ňou Radičová. Tá istá Radičová teraz pri hlasovaní vo vláde o odvolaní prvého aktéra v kauze, ktorá by mohla napovedať, že naozaj tu zrejme boli nejaké čudné prepojenia politiky s finančnými skupinami, hlasovala za.
Inými slovami povedané, Radičová vlastne akoby potvrdila podozrenia pred minulými voľbami. Za koho dnes by Dzurinda menil na kandidátke sám seba? Ťažko povedať, lebo ak hovorí, že kauza Gorila zbližuje pravicu a to aj so SaS, tak možno zbližuje SDKÚ aj s Ficovým Smerom. Nakoniec, spolu Dzurinda s Ficom už stáli na jednej strane barikády a to v boji proti Vladimírovi Mečiarovi pred voľbami v roku 1998. Spoločne oslobodzovali Fico s Dzurindom televíziu Markíza od vnútorných sporov majiteľov, ktoré vydávali za útoky Mečiarovej vlády, čo boli úplné nezmysly.

www.ipolitika.sk

Teraz je už jasné, že Radičová o spise Gorila vedela skôr, než vyšiel najavo. A to podstatne skôr. Ak sa postavila pri hlasovaní vo vláde inak ako ostatní ministri za SDKÚ, potom to nebude zjavne len jej sloboda, lebo už viac nekandiduje vo voľbách. Najskôr je to tak, že je asi vypočítavá. Veď onedlho tu máme zasa prezidentské voľby a načo sa špiniť? A Gorilia koalícia podľa Sulíka sa chystá k moci. Veď aj Fico hovorí, že nie sú iní ako tí v SDKÚ. Už vieme aj zjavne prečo?

Lenže Sulík svoje teórie zaklincoval vyhlásením, že najlepšia koalícia by bola SDKÚ a SaS. Čiže svoje odporúčania, aby Dzurinda s Miklošom odpochodovali do politického dôchodku zjavne nemyslel vážne. Alebo iba tak, aby postrašil a ak by sa Dzurindovi a Miklošovi Sulíka uľútotilo, potom je všetko s Gorilou v poriadku? Škaredé obchody ponúka predseda SaS, veľmi škaredé. Možno škaredšie, než o akých hovorí Gorila. A tá hovorí to, prečo odstavili Mečiara. Aby mohli spolu privatizovať a získavať provízie?

Stanislav Háber, ĽS-HZDS


pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>